Rüyada tavuk görmek neye işaret?

Rüyada tavuk görmek evin hanımına yorulurken, beyaz tavuk hayırlı kadına yorulur. Bazen canlı tavuk görmek gayet samimi ve içten biri ile evlenmek anlamına gelir. Derler ki, tavuk, güzelliği yanında ahmaklığı ile de tanınan bir kadına delalet eder. Bekarlar için tavuk, evliliktir. Rüyada görülen tavuklar evin hanımı demektir.

Yaşam 03.02.2021 - 13:00 03.02.2021 - 13:00

Rüyada Beyaz Tavuk Görmek

İslami rüya tabirlerinde rüyada beyaz tavuk görmek hayırlı bir kadına yorulmaktadır. İslam Alimi Kirmanî der ki beyaz tavuk görmek, dünya malına ve güzellik sahibi kadına işaret eder. Beyaz tavuk, güzel ve mutlu haberler alacağınızın işaretidir. İş hayatında başarılı olmanın habercisidir.

Rüyada Canlı Tavuk Görmek

Aile hayatınızın düzene gireceği ve güzel günler geçireceğinizin işaretidir. Canlı tavuk mutluluk ifadesidir. Görülen canlı Tavuk sevinç demektir. Kişinin rüyasında canlı bir tavuk görmesi zahmetsizce elde edilecek mala işaret etmektedir.

 Rüyada Tavuk Sürüsü Görmek

Kişinin rüyasında tavuk sürüsü görmesi berekete işarettir. Evinde sayılmayacak derecede tavuk sürüsü olduğunu gören kimse amir olur. Tavuk sürüsü zenginlik anlamına da gelmektedir.

Bir kimsenin tavuk sürüsü görmesi, zenginliktir. Kirmanî demiştir ki: Tavuk sürüsünü bir yere toplamak hayır, mal ve nimete işaret eder. Rüyasında birçok tavuklar olduğunu gören, bir topluma başkan olur.

 Tavuk Horoz Görmek

Tavuk evin hanımına, horoz ise evin beyine işaret eder. Rüyanda tavuk horoz görülmesi bir çocuğunuzun olacağına veya biriyle arkadaş olacağınıza işarettir.

 Rüyada Kahverengi Tavuk Görmek

Cafer-i Sâdık; kahverengi tavuk görmeyi güzel zevce, iyi hizmetçi ve sadık hizmetkar olarak tanımlamıştır. Kişinin rüyasında kahverengi tavuk görmesi, yaşantısının mutlu ve güzel şekilde ilerleyeceğine delalet eder.

Rüyada Tavuk Almak

Tavuklarla birlikte kafes almak, işlerinin yoluna gireceğine işarettir. Kafes içinde tavuk görmek ev almak demektir. menfaat elde edeceğinize yorulur. Bazen de tavuk almak mutluluk demektir.

Tavuk aldığını gören kimse hazmı kolay olan helal rızka nail olur. Tavuk etini aldığını gören kimse mal elde eder.

 Tavuk Pisliği Görmek

Kişinin rüyasında tavuk pisliği görmesi mal ve temizlikle yorumlanır. Tavuk pisliği eline almak, gören kişinin eline mal ve para geçeceğine yorulur.

 Rüyada Tavuk ve Yumurta Görmek

Tavuk; kadına, yumurtası; kuvvette işarettir. Kişinin rüyasında tavuk ve yumurta görmesi, gördüğü tavuk ve yumurta miktarınca mal sahibi olacağına yorulur. Bazen de bu rüya çocuğunuzun olacağını haber vermektedir.

 Rüyada Yumurtlayan Tavuk Görmek

Rüyada tavuğun evde yumurtladığını görmek, güzel bir kadından gelecek maldır. Yumurtlayan tavuk; hayatta önemli ilerlemeler kaydedeceğinize işarettir.

Tavuğun yumurtladığını görmek bir çocuğunun olmasına delalet eder. Evine bir tavuk girip orada yumurtladığını görmek, güzel bir kadından mal elde edeceğine işarettir.

Yorumlar