Rüyada Zeytin görmek, zeytin yemek ne anlama gelir

Rüyada zeytin görmek çeşitli anlamların ve yol haritalarının işaretleridir. İslam alimleri de dahil olmak üzere birçok önemli isim ‘’Rüyada zeytin görmek ne demek?’’ sorusuna cevap vermiştir.

Yaşam 03.02.2021 - 17:00 03.02.2021 - 17:00

Rüyada zeytin görmek çeşitli anlamların ve yol haritalarının işaretleridir. İslam alimleri de dahil olmak üzere birçok önemli isim ‘’Rüya’da zeytin görmek ne demek?’’ sorusuna cevap vermiştir.

Rüyada zeytin görmek anlam olarak birçok husus içerisinde ele alınmalıdır. Keza İslam alimleri de dahil olmak üzere birçok isim farklı noktalardan ele alarak, rüyada zeytin görmeyi yorumlamıştır. Rüyada görülen zeytin, yakında gelecek bir paraya ve yükselmeye işaret etmektedir. Rüyada zeytin görmek, zengin ve nas indinde muteber olmağa işarettir. Rüyada zeytin görmek, mal, para ve eşyaya işarettir. Rüyada görülen zeytin, günahkar için iman nuruna, hidayete, ilme ve irfana, Kur'an okumaya; çocuklar için zekaya; fakir için mala işarettir.

Rüyada görülen ham zeytin, üzüntü, keder, şiddet ve borca işaret ettiği anlamları da bulunmaktadır. Rüyada görülen sarı zeytin, dinde üzüntü ve kederdir. Rüyada zeytin temizlendiğini yahut sıktığını görmek, rüya sahibinin çetinik ve meşakkate düşeceğine işarettir. Zeytin hastalar hakkında onların kuvvetlerine delalet eder.

Bir kimsenin rüyada zeytine rast gelmesi, ona sahip olması yahut onu yemesi, hayır ve berekettir. Rüyada Sarı zeytin görmek, gam ve hüzün; yeşil zeytin, mal ve mal kaybetme; siyah zeytin, ölüm, keder, zarar ve hüsrandır. Rüyasında zeytin yediğini görmek , dindar ve takva sahipleri için mal; fesatçılar için gam ve keder ile tabir edilir. Rüyada görülen kırılmış veya ezilmiş zeytin için hem idir hemde kötüdür diyenler olmuştur. Bir yerde toplu halde zeytin görmek de ibadete delalet eder.

Zeytin, sadece somut bir ürün olarak görülmeyerek farklı hususlar içerisinde de görülebilir. Bu noktada zeytinin anlamı da şüphesiz değişecektir. Ekmekle zeytin yediğini gören bir menfaate kavuşur. Sarı zeytin yediğini gören kişinin eline mal geçer ve sonra bunu sarfeder. Siyah zeytin, gam, keder, fesat ve hüzündür. Rüyada zeytin görmek yakında gelecek bir paraya ve yükselmeye işarettir. Rüyada zeytin hayırlı bir gelirdir. Siyah zeytin insanın rahat yaşamasını sağlayacak kadar bir gelire işaret eder. Yeşil zeytin İnsanın mal, mülk sahibi olacağını belirtir. Üstü zeytin dolu bir ağaç çok büyük bir kısmettir.

İslam Alimlerine Göre Rüyada Zeytin Görmek Ne Anlama Gelir?

İslam Alimlerinden birisi olan Mağripli Cabir’de rüyada zeytin görmeyi yorumlamıştır. Bu düşüncelerini ise şu şekilde açıklamıştır; " Ekmekle zeytin yediğini gören bir fayda ve menfaat görür. Sarı zeytin yediğini görenin eline mal geçer, daha sonra da elde ettiği bu mal harcayıp tüketir. Siyah zeytin üzüntü ve fesada delalet eder, demişlerdir."

İmam-ı Nablusi'nin yorumuna göre; Bir kişinin rüyasında siyah zeytin yediğini görmesi, o kimsenin keder ve hüzne maruz kalacağına yorumlanır. Bunun yanı sıra zeytin imanın nuruna, günahkarların hidayete ermesine, Kur'an-ı Kerim okumaya, kırılan bir yeri sarmaya ve fakir için mala alamettir. Sarı zeytin dinde sıkıntı yaşamaya alamettir.

Rüyada Zeytin görmek birikimlerinizi iyi değerlendirerek paranızı daha da arttıracağınıza işarettir. Zeytin yediğinizi görmek: Sabırettiğiniz takdirde düşlerinizi gerçekleştireceğinize işarettir. Yeşil Zeytin yemek: Önemli bir rahatsızlık geçireceğinize işarettir.

Yorumlar