Saadet Partisi'nden ittifak şartı: Adaletin tesisi, hukukun üstün tutunması..

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 2019'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili Fox TV'ye açıklamalarda bulundu.

Siyaset 05.03.2018 - 12:33 05.03.2018 - 12:33 Bülent Deniz
Temel Karamollaoğlu, ittifak için şartlarını sıralarken "Biz prensiplerin üzerinde duruyoruz. İttifak olabilir, bütün politikalar değişir, o zaman olur. Ama buna razı olur mu iktidar? Biz bu değişiklik olmadan Türkiye'nin düze çıkabileceğine inanmıyoruz" dedi.

Karamollaoğlu, İyi Parti ile ilgili bir soruya "Bizim birçok noktada ortak görüşlerimiz var ama şimdiden ittifak prensibini gündeme getirmeyi doğru bulmuyoruz" diye ekledi.

Karamollaoğlu'nun Fox TV'ye yaptığı açıklamaların bir kısmı şöyle:

"Adaletin tesisi, hukukun üstün tutunması, insanların haklarını arayabileceği ortamın sağlanması, ekonomide yolsuzluklarla, israfla mücadele çok önemli.

"Mevcut meseleleri bizden başka konuşan yok. Türkiye'de politika başka türlü yapılıyor. Bu da kutuplaşmaya sebep veriyor. Sizi söylediklerinizden tenkit etmiyorlar.

"Biz Milli Görüşçüyüz, 50 yıldır milliyiz. Kendilerini milli tanımlayarak bizleri hain tanımlayamazlar. Biz buna karşıyız. Mililikten bahsediyorlar gelin konuşalım hangisi milli. Cari açığı arttırmak mı milli? Dış borcun artışı mı milli? Tarımda bu kadar dışa bağımlılık mı milli?

"Hukuk, hürriyet ve adalet toplumun temelidir. Bu olmadan toplumda huzur olmaz.

"Ekonomide mutlaka milli bir ekonomi politikası oluşturmak zorundayız. Biz her şeyi kendimiz üretecekmiş gibi düşünür öyle hareket ederiz. Üretemezsek bile o teknolojiye sahip olmalıyız."

BBC TÜRKÇEYorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@