Sadece senin izindeyiz Ya Resûlullah!

Haftalık Cuma yazılarıyla okuyucusuyla buluşan İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, kaleme aldığı son yazısında sadece Peygamber Efendimiz'in izinde olduğumuz vurgusunda bulundu.

Gündem 15.11.2018 - 17:30 15.11.2018 - 17:30

Gençlerin rol-model arayışı içinde olduğu günümüzde ümmetin önderi Peygamber Efendimiz'i rehber edinmemiz gerektiğini belirten ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, haftalık cuma yazısında çarpıcı analizlerde bulundu.

İşte Yılmaz'ın “Sadece Senin izindeyiz Ya Resûlullah!” başlıklı yazısı:

Bizi, Doğumuyla şereflendiğimiz Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) Efendimize Ümmet kılan Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah (c.c)’a Hamd olsun!

Sevgili Peygamberimizin Dünyaya teşriflerinin 1447.yılını kutlayacağımız haftanın anısına 2015 yılında Medine-i Münevvere’de kaleme aldığımız mektubumuzu düzelterek yeniden yayınlıyoruz!

Allah (c.c) tarafından Âlemlere Rahmet olarak gönderilen elçimiz, Sevgili Peygamberimiz, günahkâr, aciz Ümmetiniz olarak huzurunuza geldik!

Tam yüz yıldır Ümmetiniz olarak, Sizin Önderliğinizi bırakıp asrımızın Ebu Cehilleri Mao Lenin, Hitler vb. Deccalların izinden gideli, yenildik. Gönüllerimiz harap oldu. Zillete düştük. Onur ve izzetimizi kaybettik. Varlık içinde açlık ve sefalet çeken bir Ümmet olduk Ya Resûlullah!

Haber verdiğiniz Büyük Deccal fitnesi bizim asrımızda zuhur etti! Bizlere rahmet olarak getirdiğiniz İslam Hukukunu hayatımızdan söküp çıkardılar. Cuma’mızı bile pazara çevirdiler. Sizsiz; anasız, yetim ve çobansız kaldık. Emperyalist-Siyonist Çakal ve kurtların sofrasında onurumuz, namusumuz ve coğrafyamız pay edildi Ya Resûlullah!

Öğrencilerinden namazsız, sarhoş, kumarbaz, zinacı, tek bir sahabe yok iken, bugün Ümmetinden; fuhuş, esrar, eroin, alkol, sigara bağımlısı zalim rejim kurbanı zavallı nesiller türedi Ya Resûlullah!.

Sabah namazı mescidin talebelerinle dolup taşarken, Ümmetinizin çoğu sabah namazında mışıl mışıl uyuyor Ya Resûlullah!

Sahabelerinizden zekâtını vermediği için helak olan sadece Salebe isimli zengin çıkmışken, şimdi Ümmetinizden zekâtını vermeyen zengin Sahebeler çoğaldı Ya Resûlullah!
Ölüm gelmeden uyanmamız ve tövbe etmemiz için dua eder misiniz Ya Resûlullah!

Size, himayenize ve getirdiğiniz ilahi mesajlara o kadar muhtacız ki!

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@