Tarihte bugün, 21 Ağustos 2018

Mescid-i Aksa'nın siyonistler tarafından yaşadığı zulümün belgeleri...

Tarihte bugün, 21 Ağustos 2018


21 Ağustos 1969'da Michael Denis Rohan adlı Hristiyan (siyonist) -doktor-
Mescid-i Aksa Harem Şerifi içinde yer alan KIBLE MESCİDİ'ni yakma girişiminde bulunmuş çıkan büyük yangında yüzlerce yıllık birçok tarihi eser yanarak kül olmuştu.
Bunların arasında Selahattin Eyyubi'nin fethin nişanesi olarak Kudüs'e getirttiği Halep'Li bir Türk kündekar tarafından sedef ağacından yapılma, tek bir çivi ve tutkal kulanılmadan inşa edilmiş ‘ahşap minber' de vardı.
Mescidi Aksa’da yangın çıktığı sırada işgal belediyesi de suları keserek ve itfaiyenin yangın yerine varmasını engelleyerek caminin üçte birinin yanmasına yol açtı.
Camiyi yok etmenin Mesih'in gelişini hızlandıracağına inandığını söyleyen Ruhan, bu eyleminden sonra delilik raporu aldı ve herhangi bir cezaya çarptırılmadan işgal rejimi tarafından sınır dışı edildi. Mescidi Aksa ve Kudüs’e yönelik terör eylemleri o günden bugüne hiç durmadı. Filistin topraklarına tamamen el koymak için her yola başvuran siyonist rejim, Filistin halkını zorla topraklarından sürgün etmekte, mal ve mülklerine el koymakta, Filistinli müslümanların Mescidi Aksa’da namaz kılmalarını engellemekte ve Mescidi Aksa’nın altında tüneller kazmaya devam etmektedir.


Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2018, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER