banner29

3 hastaneyi 8 aydır tek başhekim yönetiyor!

Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi'ni 8 aydır İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Özgür Yiğit tek başına yönettiği ifade edildi. Bunun sonucunda idari aksaklıkların oluştuğu gibi yeterli uzman doktorun olmaması hastanelerde işlerin aksamasına neden olduğu belirtildi.

Sağlık 21.04.2019, 13:46 21.04.2019, 17:01
3 hastaneyi 8 aydır tek başhekim yönetiyor!

Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Yedikule Göğüs Hastalıkları Ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'nde uzman doktor konusunda eksikliklerin yaşanmasının yanı sıra 8 aydır da gerekli başhekim atamalarının yapılmadığı ifade edildi.

VATANDAŞ ŞİKAYET ETTİ, YETKİLİLER AÇIKLAMA YAPTI

Branş hastanesi olan Süleymaniye ve Yedikule'de uzman doktorların azlığı ve gerekli atamaların gecikmesinden dolayı mağduriyetlerin yaşandığını dile getiren hasta ve hasta yakınları, konuyla ilgili şikayetlerini üst mercilere iletti. Vatandaşa yapılan bilgilendirmelerde en kısa sürede gerekli atamaların yapılacağı belirtildi.

NEDEN 8 AYDIR BAŞHEKİM ATAMASI YAPILMIYOR?

İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi(Samatya Devlet Hastanesi) Başhekimi olan Prof. Dr. Özgür Yiğit, aynı zamanda Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ile Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nin de vekaleten başhekimliğini yürütüyor. 8 aydır 3 hastaneyi yönetmeye çalışan Prof. Dr. Yiğit'in başarılı bir hekim olmasına rağmen söz konusu hastanelerde aksaklıklar yaşanmaya başladı. İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu'nun söz konusu atamaları gerçekleştirmemesi, hastaneler hakkındaki şikayetlerin artmasına neden oluyor. Konuyla ilgili şikayetlerini dile getirenler, bir an önce Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ile Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi'ne gerekli başhekim atamalarının yapılmasını istiyor.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?