banner30

banner29

Boşanmak kanser yapıyor!

İsrail'de Ben Gurion Üniversitesi uzmanları tarafından yapılan araştırma, bir ya da iki olumsuz olayın göğüs kanseri riskini yüzde 62 oranında artırdığıno ortaya koydu.

Sağlık 23.08.2008, 01:03 26.07.2019, 18:57
Boşanmak kanser yapıyor!

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, araştırma kapsamında 255 göğüs kanseri hastasıyla, 25 ila 45 yaşları arasındaki 45 sağlıklı kadınla görüşürlerek hayat hikayeleri hakkında bilgi alındı.

Qraştırmayı yürüten ekibin başkanı dr ronit peled, "olumsuz hadiselere maruz kalmış genç kadınlar, göğüs kanserinde 'risk grubu' olarak değerlendirilmeli ve bu ihtimale göre izlenmelidir" diye konuştu.

Uzmanlar, olumsuz olayların etkisinin, iki ya da daha fazla hadisenin ardından kendini gösterdiğini kaydetti.

Araştırmayı yürüten ekip, elde edilen sonuçlarla ilgili bir açıklama getirmezken, bu alanda daha fazla araştırma yapılması çağrısında bulundu.

Öte yandan araştırmanın, göğüs kanserine yakalanması muhtemel menopoz dönemindeki kadınlar yerine, bu ihtimalin çok düşük olduğu genç kadınlar üzerinde odaklandığı belirtildi.

Ancak İngiliz uzmanlar, kilo ve kalıtsal özellikler gibi, hastalığa yol açan faktörlerin tamamına araştırmada yeterince yer verilmediğini belirterek, sonuçların ihtiyatla karşılanması gerektiğini belirtiliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?