Hacamat nedir? Hacamat'ın faydaları, 2020 yılı Hacamat Takvimi!

2020 yılı hacamat günleri belirlendi ve takvim haline getirildi. Hangi aylarda hacamat yaptırmak daha faydalı olur? Hacamat altın günleri nedir? Hacamat takvimi nedir? Hacamat ne demek? Hacamat nasıl yapılır? Sülük nedir? Sülük tedavisi, Sülüğün faydaları nelerdir? İşte hacamat ve sülük hakkında merak edilen tüm detaylar...

Hacamat nedir? Hacamat'ın faydaları, 2020 yılı Hacamat Takvimi!

İşte, "Hacamat altın günleri nedir? Ocak 2020 hacamat takvimi, Mart 2020 hacamat takvimi, Nisan 2020 hacamat takvimi, Mayıs 2020 hacamat takvimi, Haziran 2020 hacamat takvimi, Temmuz 2020 hacamat takvimi, Ağustos 2020 hacamat takvimi, Eylül 2020 hacamat takvimi, Ekim 2020 hacamat takvimi, Kasım 2020 hacamat takvimi, Aralık 2020 hacamat takvimi, Hacamat takvimi nedir? Hacamat ne demek? Hacamat nasıl yapılır? Sülük nedir? Sülük tedavisi, Sülüğün faydaları nelerdir? Sülük ve hacamat arasındaki benzerlikHacamat faydaları nelerdir? Hacamat zararları var mıdırHacamat bölgeleri, Kafaya hacamat yapılır mı? Hacamat sonrası ne yapılır? Hacamat kursu" gibi soruların cevapları..

Hacamat, vücuttaki kanın vakumlanarak dışarı çıkarılmasıdır. Hacamat, vücudun farklı bölgelerinden yapılabilir. İki omuz arasından yapılabileceği gibi, başın arka tarafından da yapılabilir. Hacamatta kan, bardak, hacamat kupası ya da boynuzla alınır. Hacamat argo tabirde hafif yara bırakma anlamında kullanılmaktadır. Osmanlı döneminde de yapılan hacamat tedavisi için belirlenen günlerin yer aldığı hacamat takvimi 2020 aşağıda aylara göre yayınlanmaktadır. Her ayın sünnet hacamat günlerinin de yer aldığı takvimi dilerseniz kaydedebilir, dilerseniz de bu sayfayı favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Hacamat altın günleri nedir?

Hacamatta altın gün nereden geliyor? Bu konuda Peygamberimiz Hz. Muhammed SAV.'in bir Hadis-i Şerifi'nde " Hicri 17, salı gününe rastlarsa, bir yıllık hastalıklara şifadır" buyuruyor. Bu da 2020 yılında 3 farklı güne denk geliyor. Bu günlere biz "altın hacamat günleri" diyoruz.

2020 yılının altın hacamat günleri:

11 Şubat 2020 Salı
9 Haziran 2020 Salı
3 Kasım 2020 Salı

2020 yılında sünnet olan hacamat günlerini sizler için gün gün tespit ettik. Ocak ayında en etkili hacamat günleri 12 Ocak 2020, 14 Ocak 2020v e 16 Ocak 2020 tarihleri. Ancak Çarşamba ve cuma günlerine denk gelse bile bu günlerde hacamat yapılması doğru görülmemiştir. Ocak ayında en uygun hacamat günü 16 Ocak 2020 Perşembe olarak görülüyor. Bugün kesinlikle hacamat yaptırınız.

Ocak 2020 hacamat takvimi

Şubat 2020 hacamat takvimi

Mart 2020 hacamat takvimi

Nisan 2020 hacamat takvimi

Mayıs 2020 hacamat takvimi

Haziran 2020 hacamat takvimi

Temmuz 2020 hacamat takvimi

2020 hacamat günleri kapsamında Hicri Takvim üzerinden hesaplanan Temmuz ayı hacamat günlerinde sünnet olan hacamat günleri belirlendi. Hacamt başlangıç tarihi görselde de belirtildiği gibi 8 Temmuz 2020 olarak görülmektedir. Hacamat takvimi 2020 Temmuz hacamat yapılması en uygun görülen günler 8 Temmuz Çarşamba ve 10 Temmuz Cuma günleri. cuma ve çarşamba günleri hacamat için uygun olmayan günler olduğundan en uygun günler cuma ve çarşamba günlerine denk gelse bile bu günlerde hacamat yaptırmamanızı öneririz. 2020 Temmuz ayı hacamat takvimini inceleyebilirsiniz. 12 Temmuz 2020 pazar günü hacamat için uygun bir gün.

Ağustos 2020 hacamat takvimi

Hacamat takvimleri 2020 yılı için sizler için yeniden düzenlendi. İnönü Üniversitesi tarafından hazırlanan Hacamat takvimi 2020 Ağustos ayında hacamat için en uygun günler işaretlendi. Buna göre sünnet olan ve Hicri takvime göre belirlenen sünnet hacamat günleri 7 Ağustos 2020, 9 Ağustos 2020 ve 11 Ağustos 2020 olarak görülmektedir. Hacamat için Ağustos ayı başlangıç günü 6 Ağustos 2020 olarak görülmekte olup, hacamat için son gün de 11 Ağustos 2020 tarihine denk geliyor.

Eylül 2020 hacamat takvimi

Eylül 2020 hacamat takviminde hacamatın Eylül ayında en uygun hangi günlerde yapılacağı görülmektedir. Hacamat sünnet de olan çok eski tarihlerden beri devam eden bir kan aldırma tedavi yöntemidir. Vücuttaki toksinlerin birikmesi ile deri altından kanların vakumlama yolu ile dışarıya çıkarılması esasına dayanan hacamat tedavisinde ayın çekim kuvvetinden de faydalanılıyor. Belirli günlerde hacamat yaptırmak daha uygun ve daha etkili oluyor. Hicri takvime göre her ayın 17, 19 ve 21. günleri yapılan hacamatlar sünnet hacamat olarak tarif ediliyor. Bu günlerde yaptırdığınız hacamatlardan en etkili sonuçları alabilirsiniz. 2020 Eylül haacmat takviminde 4 Eylül 2020 itibari ile hacamat günleri başlıyor ve 24 Eylül 2020 itibari ile sona eriyor. En etkili hacamat günleri Eylül 2020 için 5 Eylül, 7 Eylül ve 9 Eylül 2020 tarihleri olarak belirlenmiştir. Bu günlerde Sağlık Bakanlığı izni olan hacamat kliniklerinde hacamat yaptırabilirsiniz.

Ekim 2020 hacamat takvimi

Kasım 2020 hacamat takvimi

Aralık 2020 hacamat takvimi

Hacamat takvimi nedir?

Hacamat, Hicri takvime göre, ayın hareketleri baz alınarak belirlenen günlerde yapılır. Hacamat takvimine göre belirlenen hacamat günlerinde yapılan hacamatlara sünnet hacamat da denir. Sünnet olan hacamat günlerini WMAL.net olarak sizler için grafiklerle belirleyerek bilgilerinize sunuyoruz. google aramalarında en çok araması yapaılan hacamat takvimi 2017, 2017 hacamat takvimi anahtar kelimeleri aylık 4000 civarında aranmakta, hacamat takvimi 2018 ve 2018 hacamat takvimi ile 2018 hacamat takvimi Diyanet aramaları hala yapılmakta ve bu aramalar sınucunda çıkan hacamat takvimlerine göre hacamat yaptırılmaktadır. Bu kesinlikle yanlıştır. Bu yüzden 2020 yılı hacamat günlerini gösteren hacamat takvimini sizler için aylık periyotlara bölerek paylaşacağız. Diyanet hacamat takvimi ile birlikte İsmailağa hacamat takvimi ve Fazilet takvimi hacamat takvimi de Türkiye'de en çok aranan ve itibar edilen hacamat takvimleri.

Hacamat nedir?

Hacamat, vücuttan kupalar yolu ile kirli kanın alınması şeklinde uygulanan bir alternatif tedavi yöntemidir.

Hacamat ne demek?

Hacamat ne demek Hacamat, vücuttan bir bölümün hafifçe çizilerek, buradan bardak, şişe, boynuz ya da kupa yardımı ile kan alamaya denir.

Hacamat nasıl yapılır?

Hacamat bazı hastalıkların önlenmesi ya da hastalığa maruz kalmış bir hastanın bu hastalıklardan kurtulması için vücudundaki genellikle hastalıklı bölgenin jilet yardımı ile çizilerek buradan kupalar ile kan çekilmesi ve deri altında birikmiş kanın alınması ile yapılır.

Sülük nedir?

Sülük, halkalı solucanlar grubunda yer alan bir hayvandır. Son yıllarda doğal tedavi aracı olarak kullanılan sülüklerin mucize şekilde hastalıkları ortadan kaldırdığı görülmüştür.

Sülük tedavisi

Sülük tedavisi, hacamat tedavisinin benzeridir. Sülük hastalıklı bölgeye bırakılır ve buradan kendi rızası ile kan emmesi sağlanır. Şifa kaynağı olarak yaratılmış bir varlık olan sülük, hastalıklı kanı emerek vücudun sağlığa kavuşmasını sağlar. Kanı emen sülüklerin kısa süre sonra şişerek öldüğü görülür.

Sülüğün faydaları nelerdir?

Sülük faydaları da yukarıda saydığımız hacamatın faydaları ile benzerlik gösterir. Sülük de hacamatta olduğu gibi vücuttaki toksin maddelerin atılması için kullanılır. Sülük daha uzun süreli tedavi gerektirirken; hacamat, daha kısa sürede sonuç vermektedir.

Sülük ve hacamat arasındaki benzerlik

Hacamat da sülük tedavisi de benzer sorunların çözümünde kullanılmaktadır. İki tedavi yolunda da vücuttaki biriken toksin maddelerin bir şekilde vücuttan atılması amaçlanmaktadır. Sülüğün hacamattan farklı ve artı yönü, hastalıklı bölgeyi birebir tespit edebilmesi ve buradaki kanı emmesidir. Doktorların bile kesin bir biçimde teşhis koyamadığı durumlarda sülüklerin hastalıklı bölgeyi buldukları ve buradaki kanı emdikleri fark edilmiştir.

Hacamat faydaları nelerdir?

Hacamat faydaları saymakla bitmez. En başta bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve hastalıklara ve virüslere karşı daha kolay mücadele etmenizi sağlar. Tansiyon hastaları için ve tansiyon hastası olmayanlar için tavsiye edilmektedir. Tansiyonu dengeler ve yüksek tansiyon ya da düşük tansiyonla karşılaşmanızın önüne geçersiniz. Kan üretiminden sorumlu organların uyarılmasını sağlayarak kan üretimin dengelenmesine katkı sağlar. Hacamat faydaları içinde en önemlilerinden biri de kaygı ve depresyonu önlemesidir. Psikolojik sorunlar yaşayanların hacamat yaptırması önerilir. Özellikle kafadan hacamatın en etkili hacamat olduğu ifade edilmektedir. Bunun kaygı ve endişeye iyi geldiği ortaya çıkan en önemli faydalarından biridir. Akıl, hafıza ve anlama gücünün gelişmesini sağlar. Çıban, kist ve tümör (kanser) iyi gelir. Dikkati ve direnci artırır. Bel fıtığı, bel tutulmaları, eklem ağrılarına iyi geldiği gibi kireçlenme nedeniyle oluşan eklem ağrılarını da giderir. Kan ve dokularda biriken toksin maddelerin atılmasını sağlar ve vücudunuzu temizler. Karaciğer ve dalak hastalıklarında en önemli tedavi olarak işaret edilir. Ağrıları gideren, kaygıları bertaraf eden, yan etkisi olmayan hacamatın tercih edilmesi için birçok neden sayılabilir.

Hacamat zararları var mıdır?

Hacamatın bilinen bir zararı yoktur. Zaten en önemli yönü de zararsız bir tedavi yolu olmasıdır. Hacamatı zararı olmasa da bu konuda yetkin olmayan kişilere ya da kurumlara hacamat yaptırmamanızı öneririz. Kan ile bulaşan birçok hastalık olduğundan, hacamat yapılan ortamın ve hacamat yapan kişinin yetkin olmasına dikkat ediniz.

Hacamat bölgeleri

Hacamat noktaları ya da hacamat bölgeleri olarak sorulan soru aslında hacamatın vücutta nerelere yapılacağı ile ilgili genel bir sorudur. Hacamat bölgeleri görselinden, hacamatın hangi bölgerele yapılabileceğine yönelik sorularınızın cevabını alabilirsiniz.

Kafaya hacamat yapılır mı?

Kafaya hacamat yapılır mı Kafadan yapılan hacamat, en etkili hacamatların başında gelir. Başınızın 3 farklı bölgesinden hacamat yaptırılabilir. Siz de kafadan hacamat yaptırmak istediğinizde, bunun uygun olup olmayacağını hacamat doktorunuza danışmanız doğru ve yerinde olacaktır.

Hacamat sonrası ne yapılır?

Hacamat süresi 10-15 dakika kadar sürer. Hacamat yapıldıktan sonra 3 gün hayvansal gıdaları tüketmemeniz tavsiye edilir. Bu şekilde hacamatın vücuda etkisinin görülmesi beklenmektedir.

Hacamat kursu

Hacamat yaparak bu eşsiz tedavi yolunu uygulamak isteyenlere yönelik hacamat kursları açılmaktadır. Hacamat kurslarında verilen belge ile hacamat kliniklerinde hacamat yapmaya ehliyet kazanılmaktadır. Ancak hacamat kliniğinin Sağlık Bakanlığı’nın bu konudaki yönetmeliğine uygun olarak açılmış olması gerekmektedir. Hacamat kursundan alınan belge ile evde hacamat yapılması yasaktır.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5