banner30

banner29

Karın ağrısına ne iyi gelir? Nasıl geçer?

Karın ağrısının sebepleri nelerdir? Karın ağrısına neler iyi gelir? Karın ağrısı nasıl geçer? Karın ağrısına bitkisel ilaç yöntemleri nelerdir? Karın ağrısı ile ilgili işte çözüm önerileri.

Sağlık 11.07.2019, 15:28 11.07.2019, 15:50
Karın ağrısına ne iyi gelir? Nasıl geçer?

KARIN AĞRISININ SEBEBLERİ

Karın ağrısının nedenleri arasında en yaygın görülen sebepler, genelde ayaklardan soğuk almak ve ayakları üşütmek.

Bununla beraber, mideyi ve bağırsakları üşütme veya bozuk gıdalar ile bozmak. Bilinçsiz aşırı miktarda sindirilmesi zor ve hamurlu yiyecekler tüketmek, midede gaz, bağırsak tembelliği ülser, gastrit gibi hastalıklara yakalanmak gibi olası nedenler sayılabilir.

KARIN AĞRSINA NE İYİ GELİR ?

Karın ağrısına evde çözüm olabilecek en etkili yöntem ısı yöntemidir. Evde su lastiği varsa sıcak su doldurarak karın bölgesine koyarak karın ağrısının hızla geçmesini sağlanabilir.

Karın ağrısı için karına sağdan sola, soldan sağa hafif bastırmak suretiyle masajlar yaparak karın ağrısının geçmesi sağlanabilmektedir.

KARIN AĞRISINA EN ETKİLİ BİTKİSEL İLAÇ

Karın ağrısının geçmesi için bir bardak ılık suyun içine hakiki bal ile çörek otu karıştırılarak içilir. Bu karın ağrısına en etkili yöntemdir.
Bir tutam kuru veya yaş nane ile birlikte bir adet bütün limon, parçalara ayrılıp kaynatılarak suyu içilirse mide ağrısı şikayetlerini önemli ölçüde kesecektir. Bu yönteme karın ağrısına iyi gelen bir başka yöntemdir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?