Korkutan açıklama! Bir kişi 625 kişiye virüsü bulaştırabilir...

Katıldığı bir canlı yayında virüsün yayılması ile ilgili olarak açıklamalar yapan Prof. Azap, enfekte olmuş bir kişinin üç-beş gün içinde virüsü 625 kişiye bulaştırabileceğini söyledi.

Korkutan açıklama! Bir kişi 625 kişiye virüsü bulaştırabilir...

Bütün dünyada arttığı gibi Türkiye’de de corona virüsü vakaları her geçen gün artıyor. Sağlık Bakanlığı, koronavirüsü ile mücadele için aldığı önlemlerin yanında bir de Koronavirüsü Bilim Kurulu kurdu.

Sağlık Bakanlığı koordinesinde kurulan Corona Virüsü Bilim Kurulu üyesi ve Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Alpay Azap, Habertürk’te katıldığı canlı yayında corona virüsü ile ilgili önemli uyarılarda bulundu.

"İLK DEFA TESPİT EDİLDİKTEN SONRA HIZLI BİR ARTIŞ GERÇEKLEŞİYOR"

Prof. Alpay Azap, koronavirüsünün bir toplumda ilk defa tespit edildikten sonra hızlı bir artış gösterdiğini söyledi. Azap, artışın logaritmik bir şekilde gerçekleştiğini belirtti.

Prof. Azap, bu logaritmik artışın bir kişinin beş-altı kişiye virüsü bulaştırması ile başladığını, üç-beş gün içinde ise bir kişinin 625 kişiye kadar virüsü bulaştırabileceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5