'Organ nakli cinayettir' iddiası

Son günlerde sosyal medyada dolaşan bir videoda 'organ naklinin cinayet' olduğu vurgusunda bulunduğu gözlendi. Söz konusu iddiaları ortaya atan Alman gazetecinin konuşmalarının yer aldığı görüntülerde dikkat çeken ifadeler yer aldı.

'Organ nakli cinayettir' iddiası

Almanya'da yayın yapan Compact adlı dergide öne sürdüğü komplo teorileriyle dikkat çeken Jürgen Elsässer, organ nakli konusunda aykırı bir çıkışta bulundu.

'ORGANLARI ALINAN İNSANIN CANI YANABİLİR'

İnsanlara organlarını bağışlaması için baskı yapıldığını ve insani bir görevmiş gibi yutturulmaya çalışıldığını öne süren Elsasser, ''Organ bağışı yapacak kişinin ölü olmaması gerekir. Ölülerin organları nakledilemez. Bu engeli aşmak için 'beyin ölümü' yalanını uydurdular. Böyle bir ölüm tarifi yok. Bu sözde bilimsel tabirle 'organ nakli' meşrulaştırıldı. Asıl problem şu, beyin ölümünde kişi acı duyabilir. Organları alınan insanın canı yanabilir. Organ bağışı düşünenler bilmeli ki organları alınırken acı çekecektir. Araştırmalara göre beyin ölümü gerçekleşenlerin yüzde 60'ı hayata dönebilmektedir.'' ifadelerini kullandı.

BİLİM İNSANLARI İDDİALARI YALANLIYOR

Elsasser'in iddialarının aksine bilim insanları beyin ölümü gerçekleşen insanların hayata dönüşü mümkün değil. İnsanların beyin ölümü değil bitkisel hayattan geri dönüş sağlayabildikleri belirtilmekte. Tıbben ölü, yani herhangi bir beyinsel fonksiyonu kalmamış bireylerin acı çekmesi ya da acıyı hissetmesinin de olası olmadığı vurgulandı.

Söz konusu derginin kapağı:

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2019, 00:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5