Seferberlik başladı

İsrail zulmü altında zor günler geçiren Filistinliler için yardım kampanyası başlatıldı. 'Filistin'e Umut Ol' adı altında düzenlenen kampanyanın tanıtımında konuşan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, "İlk andan itibaren yardım için harekete geçtik. Yaralı Filistinlilerin Türkiye'de tedavisi için hazırlıklarımızı yaptık ve bölgeye uçak göndermek istedik. İsrail ve Mısır henüz iniş izni vermiş değil. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor." şeklinde konuştu.

Seferberlik başladı
İşgalci İsrail'in saldırıları sonucunda zor günler geçiren Filistinliler için 'Filistin'e Umut Ol' kampanyası düzenleniyor. Tanıtımda konuşan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, ilk andan itibaren yardım için harekete geçtiklerini dile getirdi. Akdağ, "Yaralı Filistinlilerin Türkiye'de tedavisi için hazırlıklarımızı yaptık ve bölgeye uçak göndermek istedik. İsrail ve Mısır henüz iniş izni vermiş değil. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor." açıklamalarında bulundu.


Dünya Sağlık Örgütü ile temas halinde olduklarını da kaydeden Akdağ, "AFAD'ın vereceği 1 milyon 200 bin dolarlık sağlık malzemelerini bölgeye Dünya Sağlık Örgütü sokacak." şeklinde konuştu.


SMS kampanyası da başlattıklarını söyleyen Akdaş şunları belirtti:AFAD ve Türk Kızılayı bu süreçte SMS kampanyası üzerinden yardım toplayacak. 'Filistin' yazılıp 1866 ve 2868'e gönderilecek SMS'ler, bölgeye yardım olarak gönderilecek.


  • Erdoğan yardım kampanyası olacağını söylemişti

  • İstanbul'da düzenlenen Kudüs Zirvesi sonrası Filistin Başbakanı ve İİT Genel Sekreteri ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ramazan ayı boyunca İİT üyesi tüm ülkelerde Filistinli kardeşlerimiz için yardım kampanyası yürütülecektir" açıklamasında bulunmuştu.


64 şehit, 3 binden fazla yaralı


İşgalci İsrail askerlerinin, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını protesto etmek ve Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını anmak isteyen göstericilere saldırması sonucu 14 Mayıs Pazartesi gününden bu yana 64 Filistinli şehit oldu, 3 binden fazlası yaralandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2018, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5