Sahaya atlayan youtuber hakkında karar verildi!

Dün akşam Liverpool-Chelsea arasında oynanan Süper Kupa final maçının 14. dakikasında sahaya atlayan Youtuber Ali Abdüsselam Yılmaz ve onu görüntüleyen arkadaşları emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmişti. Savcılık kararını verdi.

Spor 15.08.2019 - 17:21 15.08.2019 - 17:21 Bülent Deniz

Youtuber Ali Abdüsselam Yılmaz dün Vodafone Park Arena'da oynanan Süper Kupa final maçında iddiaya göre youtube'daki abone sayısını yükseltmek ve popülerliğini arttırmak amacıyla maçın 14. dakikasında sahaya girdi ve maçın duraksamasına sebep oldu. Saha görevlilerinin müdahalesiyle durdurulan ve akabinde gözaltına alınan Yılmaz'a, Sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Olay anında youtuber'ı görüntüleyen arkadaşları da gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevkedilen Yılmaz ve arkadaşları adliyeye sevkedildi.

KARAR VERİLDİ

Aralarında YouTuber Ali Abdülselam Yılmaz'ın da olduğu 5 şüpheli hakkında savcılık, adli kontrol talebiyle serbest bırakılmalarını talep etti. Ayrıca Yılmaz'ın polis merkezinde gerçekleştirilen ilk sorgusunda, maçın heyecanıyla kendini sahaya atarak önce gol sevinci yaptığını ardından da kaleye doğru koştuğunu söylediği öğrenildi. Adliye'de ifade veren Yılmaz ve 4 arkadaşı, adli kontrol uygulanarak serbest bırakıldı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@