Sahaya giren yetkilinin belinde silah mı vardı?

Brezilya maçı esnasında sahaya girerek Arjantinli futbolcularla tartışan yetkilinin belinde silah olduğu iddia edildi.

Spor 06.09.2021 - 14:56 06.09.2021 - 14:59

2022 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri'nde Brezilya ile Arjantin arasında oynanan maçta yaşanan sınır dışı krizinin yankıları dünya genelinde sürüyor.

Futbol tarihi kitaplarında yer alacak gecede, Brezilyalı Sağlık Kurulu Yetkilileri, Brezilya - Arjantin maçı oynanırken Emiliano Martinez, Lo Celso, Romero ve Buendia'yı sınır dışı etmek için sahaya girmişti.

Tüm dünyanın şaşkın bakışları altında duraklayan mücadele daha sonra Güney Amerika Futbol Konfederasyonu tarafından yapılan açıklama ile askıya alınmıştı. Gecenin devamında hakem ve gözlemci raporlarının FIFA Disiplin Komitesi'ne iletileceği duyurulmuştu.

NEDEN SAHAYA GİRDİLER?

Brezilya Sağlık Gözetim Ajansı (ANVISA) görevlileri, Arjantin'de Emiliano Martinez, Lo Celso, Romero ve Buendia'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan önlemlere uymadığı gerekçesiyle sahaya girdi.

ANVISA görevlileri, Arjantin milli takımında forma giyen ve İngiltere Premier Lig'de oynayan 4 oyuncunun, son 14 günde İngiltere'de bulunduğu için göç idaresi yeminli beyanına aksi hareket ettiği gerekçesiyle maçı durdurdu.

Görevlilerin sahaya girmesiyle, Arjantin Milli Takımı sahayı terk etti. Maçın hakemi Jesus Valenzuela, karşılaşmanın 6. dakikasında maçı durdurdu ve daha sonra yapılan açıklamayla müsabakanın askıya alındığı bildirildi.

GÖREVLİ SİLAHLI MIYDI?

Neo Quimica Stadyumu'nda müsabakayı durdurmak için sahaya giren yetkililerden bir tanesi geceye damga vurdu. Olayların başlangıcında yer alan ve Arjantinli futbolcularla yaşadığı gerginliğin yanı sıra sahadaki pozlarıyla sosyal medyada gündem olan Brezilya Ulusal Sağlık Kurulu yetkilisinin silahlı olduğu öne sürüldü.

Arjantin basını, sahaya giren ilk yetkili isim olan şahsın Nicolás Otamendi ve Marcos Acuña ile yaşadığı gerginliğe geniş yer ayırırken, bahsi geçen yetkilinin üzerinde silah taşıdığını iddia etti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@