Sakarya ve Zonguldak'ta Biden'ın 1915 olaylarını “soykırım“ olarak nitelemesi protesto edildi

Sakarya ve Zonguldak'ta, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri ile Vatan Partisi üyesi bir grup, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesini protesto etti.

Gündem 26.04.2021 - 15:48 26.04.2021 - 15:48 Bülent Deniz

Sakarya'nın Adapazarı ilçesi Atatürk Bulvarı'nda toplanan grup, "ABD'nin soykırım yalanlarına yanıt İncirlik ABD'ye kapatılsın" pankartı ile "Kahrolsun Amerikan emperyalizmi", "Soykırım yalanı Amerikan planı", "Perinçek'in AHİM zaferi yalanları bitirdi" ve "ABD yalanların karşı Türk milleti ayakta" yazılı dövizler açtı.

Grup adına açıklamayı okuyan Demircan Demir, emperyalist bir yalan olan "Ermeni soykırımı" ifadesinin hukuken hiçbir geçerliliği olmadığı gibi hiçbir tarihsel dayanağının bulunmadığını belirtti.

Biden'ın aldığı kararın, ABD'nin Türkiye'ye yönelik kuşatma planında yeni bir safhaya geçtiğinin göstergesi olduğunu vurgulayan Demir, "Sözde soykırım kararı attıkları ilk kurşundur. Biden'ın başında olduğu Amerika, Anadolu'ya ve Asya'ya başlatacağı yeni Haçlı seferinin ilk adımını atmıştır. 24 Nisan, sözde Ermeni soykırımının değil, emperyalistlerin Çanakkale'de vatanımıza saldırışının yıl dönümüdür." ifadesini kullandı.

ABD'nin saldırılarına verilecek yanıtın lafla değil eylemle olması gerektiğini dile getiren Demir, Türkiye'nin elindeki AHİM kararı silahını kullanması ve ABD'ye karşı komşu ülkelerle iş birliği içerisinde olması gerektiğini kaydetti.

- Zonguldak

Madenci Anıtı önünde bir araya gelen gruptakiler, "Soykırım yapmadık, vatan savunduk", "Soykırım yalanı, Amerikan planı", "Atatürk gençliği görev başında" yazılı pankartlar ve Türk bayrağı açtı.

Grup adına basın açıklaması yapan TGB Zonguldak İl Başkanı Umut Ergin, bu kararın yok hükmünde olduğunu belirterek, Ermeni soykırımının emperyalist bir yalan olduğunu ve hukuken hiçbir geçerliliği olmadığı gibi hiçbir tarihsel dayanağının da olmadığını dile getirdi.

Ergin, Türk milletinin her ferdinin, uluslararası hukuka saygı duyan herkesin, bu yasadışı kararı ayaklarının altında çiğneyeceğini ifade ederek, "Amerika'nın sözde soykırım kararı alması yok hükmündedir. Korkmuyoruz! Arkamızda büyük mücadeleler ve kapı gibi mahkeme kararları var." diye konuştu.

Yorumlar
Tunus'taki darbenin arkasından Fransa ve BAE çıktı
Memurların zam talebi belli oldu
HDP'den yeni ittifak çıkışı! Millet İttifakı'nı uyardı ama...
Tunus'ta darbe girişimi! Ordu parlamentoyu kuşattı...
Fransa’da aşıyı zorunlu hale getiren tasarı kabul edildi
İlluminati’nin büyük sırrı Anadolu'da ortaya çıktı! Rothschild ve Rockefeller aileleri bu tapınağı görmeye geliyor...
Covid-19 sonrası ülkede büyük panik! Havana Sendromu görülmeye başladı...
Cumhuriyet'in 'din düşmanlığı' dinmiyor: 'Dinci dernekler ülkeyi sardı'
Anastasiadis, Türkler'i tehdit etti!
Başörtülü kadına çirkin saldırı: 'AK Parti'nin köpeğisin, kapalısın diye namuslu musun?'
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@