Saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'dan sert MHP açıklaması!

Evinin önünde saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ Odatv’ye açıklamalar yaptı. Bahçeli kanadına kanadına sert bir şekilde yüklenen Özdağ, MHP'nin turunsol kağıdı görevi gördüğünü söyledi. Sözlerine devam eden Özdağ, “MHP, AKP’ye iki buçuk senenin en büyük zararını vermiştir” ifadelerini kullandı. İşte saldırıya uğrayan Özdağ'ın açıklamaları...

Gündem 15.01.2021 - 23:41 15.01.2021 - 23:41

Evinin önünde saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ Odatv’ye açıklamalar yaptı.

Attığı 14 sıralı tweetin ardından bu saldırının gerçekleştiğini belirten Özdağ, Cumhur İttifakını kastederek “MHP, AKP’ye iki buçuk senenin en büyük zararını vermiştir” dedi. Özdağ saldırının ardından AKP’li milletvekillerinin kendisini geçmiş olsun demek için aradığını belirtti.

Aynı zamanda Ülkücü olan Selçuk Özdağ, 12 Eylül döneminde 7 yıl idamla yargılandığını belirterek, 14 tweetlik paylaşımlarının MHP için bir turnusol kağıdı görevi gördüğünü söyledi.

Özdağ o paylaşımlarında özetle, “FETÖ neyse Selahattin Demirtaş da odur diyen Sn Bahçeli, seçimler de Abdullah-Osman Öcalan kardeşlerden destek istenmesini meşru mu görmektedir?” diye sormuştu.

Saldırının ardından kafasında 15 dikiş, kolunda da bir kırık olduğunu söyleyen Özdağ, saldırganların 5 kişi olduğunu aktardı.

Şoförünün havaya ateş etmesiyle kaçtıklarını aktaran Özdağ, “Önce ayağıma sopayla vurdular düşeyim diye. Düşmeyince boğuşmaya başladık. Karşı koydum. Bir kişi de bize doğru silah doğrulttu. Düşmemi bekliyorlardı herhalde. Şoförüm de karşılık verince kaçtılar” dedi.

Yapılanın MHP için bir “harakiri” olduğunu söyleyen Özdağ, “Bu bir çaresizlik saldırısıdır” dedi. “Muhalefetsiz bir Türkiye istiyorlar. Ama muhalefetin olmadığı bir Türkiye Saddam’ın, Kaddafi’nin ülkesine benzer” ifadelerini kullandı.

Saldırı için “Bu Devlet Bahçeli'nin ayıbıdır” diyen Özdağ, Ülkücü gençlere seslenerek, “Bunlara kendinizi kullandırtmayın” dedi.

Ülkücü kimliğinin bilindiği için bu saldırıyı yaptıklarını vurgulayan Selçuk Özdağ, susturamayacaklarını belirterek, “Adnan Menderes’in ismi bugün hala nasıl konuşuyorsa Selçuk Özdağ’ın cesedi de konuşur, susmaz. Susturamayacaklar” ifadelerini kullandı.

Geçmiş olsun demek için arayanlar arasında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Eski Başkanı Cemil Çiçek gibi isimlerin olduğunu söyleyen Özdağ, birçok AKP’li milletvekilinin de telefon ettiğini söyledi.

İşte Özdağ’ın saldırıya gerekçe olarak gösterilen o 14 tweeti:

Mert Taşçılar/ Odatv.com

Yorumlar