Samsung Galaxy Note 10 hakkında bilinen her şey

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bu yılın ağustos ayında Note ailesinin yeni üyesini tanıtacak. Note ailesinin en yeni üyesiyle ilgili çıkan bilgiler yılın başından beri devam ediyor. Samsung Galaxy Note 10 özellikleri yavaş yavaş belli olmaya başladı. Özellikleri henüz resmiyet kazanmasa da tüm ihtimaller bu özellikler üzerinde duruyor. Biz de bu yazımızda, Galaxy Note 10 hakkında bilinen her şeye yakından bakıyoruz.

Bilim, Teknoloji 31.05.2019 - 17:24 31.05.2019 - 17:24

Beklenen Galaxy Note 10 özellikleri

Galaxy Note 10, Ağustos 2019’da görücüye çıkacak. Ailenin en yeni üyesi ile ilgili ortaya çıkan en ilginç detay iki farklı Note 10 modelinin karşımıza çıkacağı. Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Pro isminde iki farklı alternatif kullanıcıların beğenisine sunulacak. İhtimaller standart Note 10 modelinin Galaxy Note 10e olarak da isimlendirilebileceği üzerinde duruyor.

Yeni Galaxy Note 10 ailesinin kamera tasarımında bir değişiklik bekleniyor. Telefonun arkadaki kamera kurulumu tahminlere göre yatay değil de dikey olarak konumlanacak. Tıpkı Huawei P30 Pro ve iPhone X modellerinde olduğu gibi.

Galaxy Note 10 ailesine olması beklenen bir diğer yenilik ise kameradaki yakınlaştırma özelliği. Note 10 pazara sunulduğunda P30 Pro ve Oppo Reno 10x zoom gibi güçlü modellerle rekabet edecek. Kamera açısından elini kuvvetli olan bu modellere karşı iddialı gelmek zorunda olan telefonda da 5x optik yakınlaştırma özelliği olması bekleniyor.

Ses açma kapama düğmesi ve kulaklık girişi de Galaxy Note 10 modelinde olması beklenmeyen detaylar arasında yer alıyor.

Note 10e modelinin bataryasıyla ilgili de dedikodular ortaya çıktı. Pro versiyona göre daha uygun fiyatlı olacak olan Note 10e modelinde 3400 mAh batarya olması bekleniyor. Galaxy Note 10 Pro modelinin ise 4500 mAh bataryadan besleneceği söyleniyor.

6.75 inçlik ekrana sahip Pro versiyona karşılık, Note 10e modeli 6.28 inç ekran ile karşımıza çıkacak.

Yeni Galaxy Note 10 modelleriyle ilgili ortaya çıkan haberlerin kesinleşmesi için bir süre daha beklememiz gerekiyor. Başta da dediğimiz gibi telefon ağustos ayında tanıtılacak. Tanıtım günü yaklaştıkça telefonların üzerindeki sis perdesi aralanacak.

Yorumlar