Güney Koreli elektronik devi Samsung, Singapur’da yayımladığı LGBT propagandası içeren reklam gelen tepkiler üzerine tüm platformlardan kaldırıldı.

Dr. Mehmet Öz, sayım işlemi bitmeden olası zaferini ilan etti! Dr. Mehmet Öz, sayım işlemi bitmeden olası zaferini ilan etti!

Samsung’un Singapur’da yayımlanan reklamında, başörtülü bir annenin kadın gibi giyinen oğlunu desteklemesine ilişkin görüntüler yer aldı.

MÜSLÜMANLARDAN TEPKİ

Singapur'daki Müslüman toplumun reklamın LGBT ideolojisini empoze etmeye çalıştığı şeklindeki tepkisi üzerine Samsung reklamını tüm platformlardan kaldırdı. Samsung Singapur’dan yapılan açıklamada, videonun “duyarsız ve saldırgan” olarak algılanabileceğinin farkında olunduğu, bu konuda yetersiz kalındığı ifade edildi.

'EŞCİNSEL OĞLUNA DESTEK VEREN BAŞÖRTÜLÜ BİR ANNE CANLANDIRILDI'

Samsung'un 'kalbini dinle' sloganıyla hazırladığı reklamda başörtülü bir annenin kalbini dinleyerek, eşcinsel oğluna destek verdiği kurgu bir şekilde reklamda yer aldı. Reklam annenin 'oğlum seni her zaman seviyorum' dedikten sonra oğlunun odaya girerek anneye sarılmasıyla sonlanıyor.

İşte yayından kaldırılan skandal reklamın tamamı:

@wakeupsingapore 2 days ago, Samsung deleted this advertisement due to outrage from conservatives. Watch the advertisement and judge for yourself. #samsung #dragqueen ♬ original sound - wakeupsingapore