Sandıklar açıldı! AK Parti seçimden zaferle çıktı...

Afyonkarahisar'a bağlı Güney beldesinde 7 yıl sonra gerçekleştirilen seçimleri, bin 24 oy alan Erol Karabacak kazandı.

Siyaset 06.06.2021 - 23:08 06.06.2021 - 23:08

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde nüfusunun 5 binin altına düşmesinin ardından belde statüsünden çıkarılan Güney, yeniden belde statüsüne kavuştu. 7 yıl aradan sonra ilk kez seçimlerin yapıldığı beldede, hem heyecan hem de gerginlikle beklenen seçimin sonuçları belli oldu.

Haftalardır hükümet yetkililerinin, bakanların çıkarma yaptığı ilçede son olarak dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu büyük bir konvoyla gelerek miting yapmıştı.

Bugün seçimde gerginlik çıkmış AK Parti ve BBP'liler tartışmıştı. Çıkan kavgaya ilişkin Büyük Birlik Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Cemil Çoker "Gelecek Partisi ile AK Parti'li arkadaşlar ya da o camiaların gönül verenleri arasında bir arbede olmuş. Çok büyütülecek bir hadise yok. Büyük Birlik Partisi'nin olayla uzaktan yakından alakası yok" dedi.

1830 seçmenin olduğu Güney beldesinde bugün sıcak saatler yaşandı. Oy kullanmanın tamamlanması ile gözler sandıklara çevrildi.

Güney Beldesi seçimlerine Adalet ve Kalkınma Partisi , Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Büyük Birlik Partisi (BBP), Saadet Partisi, Gelecek Partisi, İYİ Parti, Yeniden Refah Partisi ve Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayları yarıştı.

Seçim sonuçlarında gelen ilk bilgilere göre AK Parti'nin adayı Erol Karabacak 1024 oy alarak seçimin galibi oldu. Büyük Birlik Partisi'nin adayı Süleyman Çağlar ise 504 oy aldı. CHP'nin adayı 102 oy, Gelecek Partisi'nin adayı ise 15 oy aldı. TKP adayı yapılan seçimde sadece tek 1 oy alabildi.

BBP'NİN ADAYI İKİNCİ SIRADA BİTİRDİ

Oylama işleminin ardından yapılan oy sayımı sonrası resmi olmayan kesin seçim sonuçlarına göre, bin 24 oy alan AK Parti'nin adayı Erol Karabacak oldu. Oylamada 504 oy alan BBP'nin adayı Süleyman Çağlar ise seçimi ikinci sırada tamamladı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@