Nicolo Zaniolo transferinin Galatasaray'a maliyeti belli oldu Nicolo Zaniolo transferinin Galatasaray'a maliyeti belli oldu

Portekiz Milli Takim Teknik Direktörü Fernando Santos, Cristiano Ronaldo ile ilgili çıkan iddiaların doğru olmadığını söyledi.

Santos yaptığı açıklamada, "Ronaldo takımın çok önemli bir parçası ve Portekiz'in en önemli isimlerinden biri. Ronaldo ile İsviçre maçı öncesine kadar hiç konuşmamıştık. Onu odama çağırdım ve neden 11'de olmayacağını söyledim. Bundan memnun muydu? Tabii ki hayır. O genellikle 11'de oynar. Böyle olması normal. Son derece sakin ve normal bir konuşmaydı. Ronaldo asla bana gelip Milli Takımı bırakacağınl söylemedi. Ronaldo mutsuz mu? Mutsuz. Çünkü, oynamayan her oyuncu mutsuz olur. Ancak, milli marştan sonra modu değişti. Kulübede en çok bağıran, en çok heyecanlanan, gollere en çok sevinen Ronaldoydu. Onu rahat bırakın" dedi.

Bu seçimin tamamen taktiksel bir seçim olduğunu söyleyen Santos, "Biz sadece o günkü maça odaklanmıştık. Bizce tamamen bir teknik ve taktiksel odaklı bir değişiklikken basında tamamen uydurma haberler dolaşmaya başladı." ifadelerini kullandı. Çeyrek finalde karşılaşacakları Fas ile ilgili de konuşan deneyimli çalıştırıcı, "Fas ile İsviçre arasında farklıklar var. Fas çok güçlü bir takım. Sadece 1 gol yedi ve Grup aşamasında 7 puan toplayan tek takım oldu. Dünyanın en iyi takımlarında oynayan oyuncular var. Ama yine de elimizden geleni yapıp kazanacağımıza inanıyorum." açıklamasin yaptı.