Dev-Genç'in kurucularından Sarp Kuray, İslam ile Sol arasındaki ilişkiyi değerlendirirken 'Hz Muhammed çağının devrimci önderidir.' vurgusunda bulundu.

Youtube üzerinden yayın yapan Fikir Coğrafyası-AGORA programına konuk olan Dev-Genç kurucularından ve 68 Kuşağı'nın önemli isimlerinden Sarp Kuray, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Ali Erbaş: 'Kudüs, İslam'ın yurdudur, emanete sahip çıkmak imanın gereğidir' Ali Erbaş: 'Kudüs, İslam'ın yurdudur, emanete sahip çıkmak imanın gereğidir'

'SON TARİHSEL DEVRİMİ YAPMIŞ BİR ÖNDERDİR'

"İslam ile Sol arasındaki ilişkiyi nasıl değerlendiriyorsunuz? Günümüz Devrimci sosyalistin dine nasıl bakmalarını öğütlersiniz?'' sorusunu cevap veren Kuray, "Hazreti Muhammed, Peygamberimiz 5500 senelik bir tarihsel birikimin son tarihsel devrimini yapmış bir önder insandır. Bu medeniyet birikiminin son öncü insanıdır." ifadelerini kullandı.

'EŞİT DAĞITIN'

Hz Muhammed'in çağının devrimci önderi olduğunu vurgulayan Kuray, "Kur'an'ın yüzde 95'i olan vakalar üzerinden çıkmıştır. Bedevi kuyusu üzerinde bir kavga çıkıyor. Ganimet nasıl dağıtılacak? Allah'tan gelen emir ise beşte birini yoksula, fukaraya, yol düşkünlere ayırın, beşte dördünü ise eşit dağıtın diyor.'' ifadelerini kullandı.

Timetürk