5 Oscar'lı dünyaca ünlü oyuncu Sean Penn, bu yılki Akademi Ödülleri'nde Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'in konuşturulmaması halinde Oscar ödüllerini eriteceğini açıkladı.

5 Oscar Ödüllü oyuncu Sean Penn, Akademi'nin Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'e, Ukrayna'nın mücadelesi hakkında konuşabileceği bir platform sunma yükümlülüğü olduğunu savundu. Penn, CNN'e verdiği röportajda, Zelenskiy'nin bu yılki Oscar Ödülleri töreninde konuşturulmaması halinde törenin boykot edilmesi gerektiğini belirten Penn, böyle bir durumda kendi ödüllerini herkesin önünde eriteceğini dile getirdi.

Penn, "Akademi Ödülleri'nin (Zelenskiy'e) hepimizle konuşma fırsatı vermekten başka yapabileceği daha büyük bir şey yok. Anladığım kadarıyla bunu yapmamak için bir karar verilmiş. Başkan Zelenskiy'in bunu isteyip istemediği konusunda yorum yapacak kişi ben değilim." dedi.

Penn, Akademi'nin Ukrayna liderini desteklememesinin "Hollywood tarihinin en ahlak dışı anı" olacağını vurgulayarak, şunları kaydetti: "Dilerim öyle bir şey olmaz. Sektörde, kendilerini çoğunluğun iyiliğinin temsilcileri olarak görüp, Ukrayna'daki liderle görüşmeme kararı alan kibirli insanlar olmaması için dua ediyorum. Bu yüzden, bunun olmayacağını umuyorum. Umarım, eğer öyle olursa (bütün katılımcılar) çekip gider."

Avusturya'dan Rusya'ya gıda istikrarsızlığına karşı önlem mesajı Avusturya'dan Rusya'ya gıda istikrarsızlığına karşı önlem mesajı

Bu yılki törenin sunucularından Amy Schumer, Akademi'ye Zelenskiy'in törende konuşmasını teklif ettiğini ancak bunun kabul edilmediğini söylemişti. Oscar ödülleri, Los Angeles'ta bugün düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

UKRAYNALI MÜLTECİLERE YARDIM ANLAŞMANSI İMZALAMIŞTI

Hollywood yıldızı ve Toplumsal Organize Yardım Çalışması (CORE) isimli sivil toplum örgütünün kurucusu Sean Penn, Polonya'nın Rzeszow kentindeyken Ukraynalı mültecilere yardım etmek için yetkililerle bir anlaşma imzalamıştı.