AK Partili Özkaya: Otel ifşası 'mahremiyetin ihlali' değildir!

AK Partili Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “MİT tırlarında devlet sırrını, siyasi casusluk pahasına yayınlamayı gazetecilik görenler, kumpas için otelde toplanıp iş üstünde yakalanmalarının ifşasını kişisel mahremiyetin ihlali olarak görmemizi bekliyorlar” dedi

AK Partili Özkaya: Otel ifşası 'mahremiyetin ihlali' değildir!

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, kişisel Twitter hesabında gazeteci İsmail Küçükkaya ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

İki ismin, AK Partili Binali Yıldırım ile yapılacak program öncesi bir araya geldiğini hatırlatan Özkaya, söz konusu anlara dair güvenlik kamerası görüntülerinin basına servis edilmesinin 'mahremiyeti ihlal etmediğini' savundu.

Özkaya,  “MİT TIR'larında devlet sırrını, siyasi casusluk pahasına yayınlamayı gazetecilik görenler, kumpas için otelde toplanıp iş üstünde yakalanmalarının ifşasını kişisel mahremiyetin ihlali olarak görmemizi bekliyorlar” dedi.

​Özkaya'nınkilere benzer bir ifade de Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'dan geldi. Sayan, "MİT TIR'ları ve devletin sırlarını ifşa etmeyi gazetecilik sayanlar, Küçükkaya’nın otelde İmamoğlu ile basılma görüntülerini ifşa etmenin suç olduğunu söylüyorlar. Samimiyete bakar mısınız?" ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5