banner29

Binali Yıldırım'dan 'İstanbul' açıklaması!

AK Parti'nin 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Binali Yıldırım, "YSK tüm bu süreci yönetecek, daha sonra da kararını açıklayacak. Oy her an değişiyor. Sayımlar devam ediyor. Belirli oranda aradaki farkın azaldığını görüyoruz" dedi.

Seçim 2019 05.04.2019, 14:04 05.04.2019, 17:08
Binali Yıldırım'dan 'İstanbul' açıklaması!

Binali Yıldırım: Karşılıklı itirazlar yapılıyor, bir yandan da sayımlar yapılıyor. Beklemek dışında yapacak bir şey yok. YSK bütün bu süreci yönetecek ve kararını açıklayacak. Aradaki oy farkının azaldığını görüyoruz.

(Seçim akşamı yaptığı kazandım açıklaması) Seçim akşamı bana gelen bilgilere göre yaptığım bir açıklamaydı, devam edince şartlar değişti.

(Özgür Özel'in 13 bin farkla biz kazandık açıklaması) Belli ki ondan önceden bu hesapları yapmışlar, bu rakamları açıklamaları manidar. Eğer bu kadar eminlerse buyursunlar sayalım, kimsenin de kafasında bir soru işareti kalmasın.

AK Parti İstanbul adayı Binali Yıldırım açıklamalarda bulunuyor: "Seçimden sonra itiraz sürecinde söz YSK'nın. İlçe ve il seçim kurullarında faaliyetler devam ediyor.

Karşılıklı itirazlar var. Kimi kabul ediliyor kimi reddediliyor. Şu anda beklemekten başka yapacak faaliyet yok. YSK bu süreci yönetecek. Seçimin sahibi YSK. Oy farkı her an değişiyor.

Değişik ilçelerde sayım devam ediyor. Belirli oranda aradaki farkın azaldığını görüyoruz. Bütün bu detay çalışmaları ilçelerdeki seçim kurullarının teşkil ettiği heyetler yapıyor. Bu detayları güncel olarak aktarmam doğru olmaz. Her şey yasalara uygun çalışmalar devam ediyor. Bir yandan eksik girişler kaydırmalar kontrol ediliyor. Sayımlarla ortaya çıkan rakamlar işleniyor. Şu anda işlem bitmeden bir şey söylemem doğru olmaz.

Seçim akşamı 23.25'te bana gelen bilgilerle açıklama yaptım. Devam edince şartlar değişti. (İmamoğlu'nun İmamoğlu'nu ziyaret etmemedi) HDP'den alacağını aldı işi bitti, ziyaret etme gereği kalmadı. YSK açıklamadan sayıları açıklamaları manidar. Bu kadar eminlerse buyursunlar sayalım, kimsenin kafasında soru işereti kalmasın.

Ben ilk günden söyledim, YSK mazbatayı kime verirse başkan odur. Aradaki fark 29 binlerden 18 bin civarına düşmüş durumda. İşlemeler de devam ediyor. Sayılacak çok sandık var. Söylenecek bu kadar. Bunun dışında söylenecekler kamuoyunu yanlış yönlendirmek olur. Sayım tamamen yapıldığında işin değişeceği kanaatindeyiz. Şu andaki fotoğrafa göre konuşuyorum.

Şu anda biz ne ilçe seçim kuruluyuz ne de il seçim kuruluyuz. Üzerimize elzem olmayan işlere karışmamız doğru olmaz. Bu kararların yeri YSK'dır."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?