banner29

CHP'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt

CHP Sözcüsü "Bir hukuk cinayet tasarlanmıştır. Bu cinayeti işleyenler sonunda soluğu yüce divanda alabilirler. Çıkıp ‘biz YSK hakkında hiç konuşmadık’ diyorlar. 2 Nisan’dan itibaren kumpas düğmesine basıldı. İmamoğlu’nun kazandığını kabul etmenin zamanıdır artık" dedi.

Seçim 2019 04.05.2019, 18:28 04.05.2019, 18:41
CHP'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul seçimlerinde itiraz sürecine yönelik basın toplantısı düzenledi.

Öztrak açıklamasında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine yanıt verdi.

CHP Sözcüsü “Bir hukuk cinayet tasarlanmıştır. Bu cinayeti işleyenler sonunda soluğu yüce divanda alabilirler. Çıkıp ‘biz YSK hakkında hiç konuşmadık’ diyorlar. 2 Nisan’dan itibaren kumpas düğmesine basıldı. İmamoğlu’nun kazandığını kabul etmenin zamanıdır artık. YSK’yı aklayacak tek bir şey var, o da şimdiye kadarki içtihatlarına uygun hareket etmektir” dedi.

Öztrak ayrıca “Ortada bir oyun da şaibe de yok ortada hazımsızlık var. YSK'yı zan altına almaya başladılar. YSK'yı baskı altına almayı bırakın. CHP hedef gösteriliyor, partimize kara çalmaktan vazgeçmiyorlar" ifadelerini kullandı.

“SEÇİMDE YOLSUZLUK VARSA ONU GÜCÜ ELİNDE TUTANLAR YAPAR”

Öztrak şunları söyledi:

"YSK'yı zan altına da almaya başladılar. Bir yandan biz YSK'yı tehdit etmiyoruz diyorlar, YSK'yı zan altında bırakıyorlar. 16 Nisan referandumunda, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminde sorun yok. Ama bir tek vatandaşın kendilerine vermediği Ekrem İmamoğlu'na verdiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde sorun var.

Seçimde yolsuzluk varsa onu gücü elinde tutanlar yapar. İnceleniyor, aşağıdan yukarı, yukarıdan aşağı sayılıyor. Maddi temeli olan hiçbir iddia ortaya çıkmıyor. Bir türlü Ekrem İmamoğlu'nun İBB Başkanlığı'yla ilgili itirazları durmuyor.”

“ARTIK ŞU KILAVUZLARI DEĞİŞTİRSİN”

CHP Sözcüsü Öztrak açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı seçim yenilemesi için yeni kriter ortaya koymuş. Yarım puan fark olursa seçim yenilenir... Artık şu kılavuzları değiştirsin. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir seçim hukuku yok. Bush, Al Gore karşısında 500 oyla kazandı.

Ekrem İmamoğlu'nun kazandığını kabul etmelerinin zamanı geldi. Milletin gerçek meselelerine odaklanmanın zamanı geldi. YSK'yı aklayacak tek bir şey vardır. Seçim hukukuna ve içtihatlarına uygun davranmasıdır."

Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın YSK'nın tehdit edildiğine yönelik eleştirisiyle ilgili şunları kaydetti: "Engin Altay ben sizi Kızılay'da yürütmem dese tehdittir. Değerlendirmede bulunuyor. YSK bunu bir tehdit olarak algılamadı. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı bu ülkenin kurumuna bunu yaparsanız aklanırsınız demek tehdittir, zan altında bırakmaktır."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?