CHP, PM toplantısında neler yaşandı?

CHP'de YSK'nın İstanbul seçimlerinin tekrarı kararının ardından gerçekleştirdiği Parti Meclisi toplantısında gergin anların yaşandığı iddia edildi.

CHP, PM toplantısında neler yaşandı?

CHP'li kaynaklardan edinilen kulis bilgilerine göre toplantıda, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve kendisini destekleyen bir grup seçimin boykot edilmesinde ısrarcı oldu. HDP'ye yakın olan isimlerin de ısrarcı olması karşısında bazı milletvekilleri böyle bir karar alınması durumunda istifa etmeyi bile düşünebileceklerini ifade etti.

KILIÇDAROĞLU: İTTİFAKA DEVAM!
İddialara göre toplantıda bazı vekiller HDP ile yapılan ittifak ve şehit cenazelerinde gördükleri muameleye dikkat çekerek Kılıçdaroğlu'na uyarılarda bulundu. Ancak CHP lideri bu eleştirilere ''Demokrasi ittifakı sürecek'' şeklinde yanıt verdi.

VEKİLLER TOPLANTIYI TERK ETTİ
Sert eleştirilere maruz kalan ve marjinal gruplara destek vermekle suçlanan Kaftancıoğlu bu tutumunu toplantıda da sürdürünce bazı vekiller salonu terketti.

İMAMOĞLU'NA İZİNSİZ KONUŞMA UYARISI
Toplantıda bazı vekiller Ekrem İmamoğlu'na yönelik eleştirilerini de sıraladı. İmamoğlu, parti lideri gibi davrandığı şeklinde suçlamalarla karşılaştı. Bunun üzerine İmamoğlu'na genel merkezden izinsiz açıklama yapmaması ve konuşma metinlerini de önceden paylaşması talimatı verildi. İmamoğlu, toplantı sonrası basın mensuplarına açıklama yapmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5