banner30

banner29

'CHP'nin çıkardığı aday, senet mafyası gibi çalışıyor'

Dün TRT ortak yayınında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP Ankara Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkında da açıklamalarda bulundu.

Seçim 2019 30.03.2019, 11:05 30.03.2019, 12:22
'CHP'nin çıkardığı aday, senet mafyası gibi çalışıyor'

Dün akşam TRT ortak yayınında AK Parti adaylarıyla canlı yayın konuğu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Soru-cevap şeklinde giden konuşma esnasında söz Ankara'ya gelince Erdoğan, CHP Ankara Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkında da konuştu.

"CHP'NİN ÇIKARDIĞI ADAY, SENET MAFYASI GİBİ ÇALIŞIYOR"

AK Parti Ankara Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki'nin sıradan bir belediye başkanı olmadığını vurgulayan erdoğan,"Beş dönem Kayseri'nin belediye başkanlığını yapmış, 25 sene. Ardından milletvekili ve Çevre Şehircilik Bakanlığı ki Çevre Şehircilik Bakanlığı belediyeciliğin bir üst limitidir. Çünkü belediyelerin yaptığı veya yapması gereken şeyleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapıyor. Bir belediye zaten Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ruhunda olanı onların da yapması gerekiyor. Daha sonra yeni yönetim sistemi olunca, bu defa Mehmet Bey'i Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak yanıma aldım. Şimdi tabii Ankara için de ne olur dediğimizde, Ankara'ya dedik ki ancak böyle bir belediye başkanı yakışır dedik. Mehmet Bey'i de orayı gösterdik. Karşısına CHP'nin çıkardığı aday, o da senet mafyası gibi çalışıyor. O da ortada. İzmir'e yine aynı şekilde, oraya da yine hem büyükşehir belediye başkanlığında deneyimi, tecrübesi olan iki dönem Denizli'de daha sonra milletvekili ve Ekonomi Bakanlığı yapmış bir arkadaşımızı, o da orada gerçekten çok farklı bir şu anda fonksiyon icra ediyor. Şimdi böyle bir özellikle Ankara, İstanbul, İzmir, bunu bu şekilde çerçeveledik ve bu şekilde bu adımlarımızı atalım istedik." dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?