Kadir Topbaş sessizliğini bozdu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Kadir Topbaş, resmi olmayan sonuçlara İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'nu tebrik etti

Kadir Topbaş sessizliğini bozdu!

İstanbul eski Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 23 Haziran'da yapılan seçimlerle ilgili bir mesaj paylaştı.

"HERKESE EŞİT MESAFEDE GÖREV TAPMASINI TEMENNİ EDİYORUM"

İBB'de 3 dönem başkanlık yapan Kadir Topbaş, sosyal medya hesabından seçim sonuçlarına ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı. Topbaş paylaşımında, "İmparatorluklar şehri. Güzel İstanbul'umuzun İBB Başkanlığına seçilen Sn. Ekrem İmamoğlu'nu tebrik eder, Farklılıkları zenginlik görerek herkese eşit mesafede hizmet anlayışı ile görev yapmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 19:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin KARACA
Metin KARACA - 10 ay Önce

İki kere iki: Seçimin kazananları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş değildir. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin kazananları Kadir Topbaş ve Melih Gökçek’tir. Seçimin gerçek kaybedenleri ise 7 Haziran 2015 seçimlerinde Ak Parti iktidarının oy kaybetmesinin sorumlusu kimler ise 31 Mart 2019 seçimlerinde Ak Parti iktidarının oy kaybetmesinin ilk sorumlusu onlardır. 25 kuruşluk poşet yasasını seçim sonrasında gündeme getirmek yerine seçim öncesinde İstanbul ve Ankara’nın varoşlarına bomba gibi bırakan, EYT meselesinin üstünü örten, 3600 Ek Gösterge'nin seçim sonrasına kalmasını talep eden “Zürefanın düşkünü beyaz giyer kış günü” koltuk düşkünü bürokratları da sorumlu tutabiliriz.

Sözlerimizi yeniden toparlarken bir daha bir daha dile getirmemiz gereken konu: Her akşam televizyonlarda boy gösteren köşe yazarları, milletvekili aday adayı olmuş koltuk ve makam peşinde koşanlar, sanal alemde olur olmaz konuşan gazeteci - yapımcı - sunucu her derde deva toplum mühendisleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti'nin fikir ve görüşlerini savunuyormuş gibi yaparak, olur olmaz görüşler paylaşıp vatan ve millet davasında onulmaz yaralar açmaktadırlar. Bu yalaka ve dalkavuklara televizyon kanallarında daha fazla yer verilmemelidir.

Cumhurbaşkanımızın etrafı işlevselliği olmayan, eski görevlerinden uzaklaştırıldıkları için forslu kartvizit taşımak amacıyla sözde danışmanlık görevine getirilen fikri ve akadamik derinlik ve vizyon taşımayan, sözde danışmanlar ordusundan temizlenmelidir. Bu sözde danışmanlar ordusunun arasında gıda, sağlık, ekonomi gibi birçok alanda danışmanı olan Cumhurbaşkanımızın siyaset ve toplum psikolojisi konusunda yetkin "Siyaset Psikoloğu" danışmanı maalesef yoktur. Cumhurbaşkanı bu seçimlerden sonra uzun adamlığına yani boyu boyuna uygun, karizması olan ve kriz yönetebilme yeteneğine sahip yetişmiş ve yetkin adamları seçerek yanında bulundurmalıdır. Bu seçimlerde yaşanan kayıplar uzun adamın gölgesinde yıllardır soluklanan ve saklanan akılları gibi boyları da kısa siyasetçilerin Ak partide çok yetkilendirilmiş olmalarından kaynaklanmaktadır.

Ak Partinin seçim başarıları tarihinde iki seçimde başarı düşmüşse bunun sebebi üç kısa adam bir uzun adam etmemiştir belki de ondandır. O üç kısa adam her kim ise...

"Ormana gezmeye gittiğinizde etrafı dikkatle dinlerseniz, Gargamel’in (Fetullah Gülen) çığlıklarını duyabilirsiniz ve iyi bir çocuk olursanız, belki Şirinleri bile görebilirsiniz…"

Şirinler Ülkesi Türkiye’miz Haçlı Seferleri tarafından kuşatılmak üzere iken Gargamel’den bizi kurtaracak olan Şirin Baba’mıza yardım etmek tüm Şirinlerin birlik ve beraberlik içerisinde çalışmasına bağlı olsa gerek.

SIRADAKİ HABER

banner5