banner30

banner29

MHP'li vekilden itiraf: İmamoğlu kazanmadı, elimizle teslim ettik

MHP Ordu Milletvekil Cemal Enginyurt, seçimin zora girmesini sisteme bağladı. Son 2 ayda İstanbul'dan 557 bin seçmenin ikametini taşıdığını belirten Enginyurt, "Seçimi İmamoğlu kazanmadı, elimizle teslim ettik" dedi.

Seçim 2019 07.04.2019, 12:31 07.04.2019, 12:38

İstanbul seçimlerinde geçersiz sayılan oyların sayımı devam ederken MHP’nin Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TVO'da katıldığı "Duruş farkı" adlı programda dikkat çeken bir analizde bulundu.

"500 BİN FARKLA ALINACAK SEÇİM, KENDİ ELİMİZLE TESLİM EDİLMİŞTİR"

"Sorgulanması gereken bir şey varsa, önce sistem sorgulanmalı" diyen Cemal Enginyurt, şu ifadeleri kullandı:

"Seçimi İmamoğlu kazanmadı, seçimi sistem kaybetti. Nedir bu sistem, İstanbul’dan Anadolu’ya son 2 ayda ikametgahını alıp oy kullanmaya giden sayısı 557 bin. Bunun en az 500 bini AK Parti seçmeni. CHP, HDP,  İYİ Parti'liler İstanbul’u terk etmedi."

"AK Parti seçimi 10 bin oyla kaybetti" diyen Enginyurt, "Seçimi ne İmamoğlu ne de diğerleri kazanmadı, seçimi sistemin hatasından dolayı AK Parti'liler kaybetti. AK Parti Anadolu’ya göçtüğü için AK Parti seçimi kendi eliyle kaybetti. AK Parti kendi seçmenlerini Anadolu’ya göndererek kaybetmiştir. 500 bin farkla alınacak seçim, kendi elimizle teslim edilmiştir" dedi.

İmamoğlu'nun büyük bir oyun içinde olduğunu söyleyen Enginyurt, "İmamoğlu büyük bir tezgah kuruyor, büyük bir plan yapıyor, büyük bir oyun oynuyor. İmamoğlu bunu kendi mi yapıyor, başkası yazıp çizip senaryoyu eline mi veriyor bilemem ama İmamoğlu büyük bir tiyatrocu.İyi bir rol yapıyor, rolünün de gereğini yerine getiriyor. bir yerlere hazırlık yapıyorlar, bir şeylere hazırlanıyorlar. Allah'ın Türkiye'yi kötü şeylerden korusun. Allah'ım bu millete zeval vermesin, akıl vicdan nasip eylesin. Bunların oyununa inşallah Türkiye gelmesin. Türk milleti gelmesin."dedi. 

30 yıllık siyasetçi olduğunun altını çizen Enginyurt sözlerini, "Mazbatayı almadan bir derneğe başkan olamazken, partinin bir ilçe teşkilatına başkan olamazken, bırakın milletvekili olmayın, belediye başkanı olmayı mazbatayı almadan bir partinin ilçe başkanı bile olamıyorsunuz ki, o arkadaş hangi akla hizmetle ne maksatla, 'efendim ben işte oraya gittim. İstanbul'a -Teşekkürler İstanbul- yazmışlardı. O bir siyasi acemiliktir. Sandıklar açıldığında yüzde 65'i görenler heyecanla o afişleri asmış olabilirler. Bu bir siyasi acemiliktir. Ama siz siyasi acemilik yapmıyorsunuz. Bile bile gittiğinizi de söylüyorsunuz. 'Ben belediye başkanlığını perçinlemek için gittim' diyorsunuz.Gidiyor Anıtkabir defterine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yazıyor. Ankara'da miting yapıyorsunuz. Yetmiyor İzmir'de miting yapıyorsunuz. Arkadaş hayırdır! Seçim bitti. İstanbul'a belediye başkanı adayı oldun ve oraya seçileceksin. Ankara'da ne mitingi yapıyorsun, İzmir'de ne mitingi yapıyorsun? Derdiniz ne, neye hazırlanıyorsunuz? Bence dikkat edilmesi gereken hususlar bunlardır. Tekrar ediyorum, AK Parti seçimi kendi seçmenlerini Anadolu'ya göndererek kaybetmiştir. 557 bin seçmen İstanbul'dan anadoluya gitmiştir. Bunun 500 bini AK Partilidir. Dolayısıyla 500 bin farkla alınacak seçim kendi elimizle teslim etmişizdir." diye tamamladı 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?