Daha önce altı evlilik yapan şarkıcı ve sunucu Seda Sayan'ın 7. evliliği olay oldu. Çağlar Ökten'le evlenen Sayan'ın ailesi nikah törenine katılmadı.

Ünlü şarkıcı Seda Sayan, ilk evliliğini 1987 yılında yapmış, son eşi Onur Şan'dan 2010'da boşanmıştı. Bir çocuk annesi Sayan'ın; Rıdvan Kılıç, Soner Yapcacık, Tuncay Kıratlı ve Gökhan Şükür'le ilişkisi bir yılda bitti. Onur Şan’la iki yıl evli kalan 59 yaşındaki sanatçının sadece Sinan Engin'le birlikteliği beş yıl sürdü.

Eski futbolcu Sinan Engin ile 1990'da nikah masasına oturan, aynı yıl Oğulcan adını verdikleri oğulları dünyaya gelen çift, 1995'te boşanmıştı. Ünlü şarkıcı, verdiği bir röportajda, ''Çocuğumun babası (Sinan Engin) hariç kalan evliliklerimi saymıyorum.'' ifadelerini kullanmıştı.

"YAŞ FARKI UMURUMUZDA DEĞİL"

Eurovision şarkı yarışmasını Ukrayna kazandı Eurovision şarkı yarışmasını Ukrayna kazandı

Geçtiğimiz haftalarda TV8'de yayınlanan '2. Sayfa' programına telefonla bağlanan Seda Sayan, Çağlar Ökten ile arasındaki 25 yaş fark sorulunca, "Yaş farkına takılanlara söylüyorum; biz takılmıyoruz onlar da takılmasın. Sevginin, aşkın yaşı olmaz. Akıl yaşta değil baştadır. Benim karşımda saygı duyduğum bir erkek var. Başkalarının 70 sevgilisi vardır konuşulmaz, sen gidersin altı evlilik yaparsın konuşulur. Bunlar bizim umurumuzda değil" cevabını vermişti.

"ÇAĞLAR'I EVLİLİĞE BEN İKNA ETTİM"

Evlilik teklifinin nasıl geldiğini anlatan şarkıcı, "Evlilik için Çağlar beni ikna etmedi, ben onu ikna ettim. Hiç beklemediğim bir anda, yani Sevgililer Günü'nde evlilik teklifi aldım. Çağlar'ın hamlesi beni hep şaşırttı hem de çok duygulandırdı. O yüzden 'Sonsuza dek evet' dedim. 14 Şubat'ta onu izlemeye gitmiştim. Gece bitince herkes gitti. Gecenin ilerleyen vaktinde Çağlar diz çöküp evlilik teklifi etti" demişti.

YEDİNCİ KEZ DÜNYAEVİNE GİRDİ

Seda Sayan ve Çağlar Ökten, dün akşam Swiss Otel'de Beşiktaş Belediyesi Nikah Daire Başkanı Osman Kurtoğlu'nun gerçekleştirdiği nikâh ile dünya evine girdi. Mayıs ayında Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag‘da yapılması planlanan düğün, Sayan'ın ekibinin vizede yaşadığı sıkıntı yüzünden İstanbul'da gerçekleşti. Seda Sayan’ın gelinliği Gülşah Saraçoğlu, Çağlar Ökten’in damatlığı ise Tolga Çam imzası taşıyor. Ünlü şarksının nikah şahitliğini Safiye Soyman ve Esra Özmen, Çağlar Ökten’in ise Faik Öztürk ve Fuat Özdolgun yaptı. Nikâha sadece çiftin yakın arkadaşları katıldı. Balayına bayram tatilinde Paris’e gidecek olan çift, sonrasında Çağlar Ökten‘in Mersin'de yaşayan ailesiyle buluşacaklar.

OĞULCAN ENGİN'DEN TEPKİ

Sayan'ın eski eşi futbol yorumcusu Sinan Engin ile evliliğinden doğan oğlu Oğulcan Engin’in nikâh töreninde olmaması dikkat çekti. İddialara göre; 31 yaşındaki işletmeci, duruma tepki gösterdi. Seda Sayan’ın oğlunu yanında görmek istemesine rağmen Oğulcan Engin düğüne katılmadı.

AİLELERİ KATILMADI

20 kişiyle yapılan nikahta dikkat çeken detaylarda yaşandı. Ünlü şarkıcının nikahına ailesinden kimse katılmazken, Ökten'in tarafından da kimse nikahta bulunmadı. Sayan'ın annesinin rahatsızlığından dolayı nikaha katılmadığı belirtilirken oğlu Oğulcan Engin'de annesinin bu mutlu gününde yanında bulunmadı. Diğer bir iddiaya göre ise Ökten'nin ailesinin de bu evliliği tasvip etmediği için nikah katılmadığıydı. Tüm zorluklarla rağmen nikahları kıyılan çift bayalı için Paris'e gidecek.