Sedanur'un ilacı için verilen söz yerine getirilmedi mi?

Mayıs ayında Habervakti'nin gündeme getirdiği kelebek hastası Sedanur hakkında Sağlık Bakanı bizzat devreye girmiş ve gerekenin yapılacağı açıklanmıştı. Peki Sedanur'un sorunu çözüldü mü? Maalesef Hayır! Bakan beyin talimatına rağmen bürokratik engeller nedeniyle Sedanur'un mağduriyetinin bir çözüme ulaşılamadığı belirtildi.

Gündem 27.07.2020 - 18:28 27.07.2020 - 18:28 Bülent Deniz

Halk arasında 'Kelebek Hastalığı' olarak bilinen 'Epidermolizis Bülloza' hastalığıyla yaşayan Sedanur'un vücudunda oluşan yaralara pansuman yapılabilmesi için kullanılan yara örtüsüne yaklaşık bir buçuk senedir yeterli miktarda ulaşılamadığını ve çok yüksek fiyatlardan satın alınabildiğini Habervakti geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Bu haberin ardından Sağlık Bakanlığı devreye girmiş ama bürokratik engeller nedeniyle halen daha Sedanur için gerekli olan yara örtülerine ulaşılamadığı belirtildi.

SÖZ VERİLMESİNE RAĞMEN İLAÇ TEMİN EDİLMEDİ

2 ay önce Sedanur'un abisi bakanlığın kendilerini arayıp, ilgileneceğini twitterdan duyurmuştu. Sedanur'un hastalığına iyi gelen ilacı bakanlığın talimatına rağmen vermeyip, muadilini alın diyen bakanlık çalışanlarının neden engel olduğu merak konusu oldu. Bakanlığın talimatlarına rağmen il sağlık müdürlüğü ya da bir takım yetkililer prösedürleri bahane ederek, Sedanur'un ilacının teminini sağlamadığı belirtildi.

BAKANLIK İLGİLENMİŞTİ AMA...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve ekibine teşekkürlerini ileten Fatihan Günal şu ifadeleri kullanmıştı:

"Konuyla alakalı olarak Sağlık Bakanlığı benimle iletişime geçti. İlgi ve alakalarından dolayı başta Sağlık Bakanımız @drfahrettinkoca ya ve ekibine çok teşekkür ederim."

HaberVakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@