Sedat Peker hakkında flaş iddia! CIA, Mossad ve Dahlan devreye girdi...

BAE'de gizlenen suç örgütü lideri Sedat Peker geçtiğimiz günlerde ortalıktan kaybolmuştu. Türk ekibinin Peker'in iznin tespit etmesi sonrası Peker'in CIA, MOSSAD ve Dahlan tarafından daha güvenli bir yere götürüldüğü iddia edildi.

Gündem 15.06.2021 - 16:36 15.06.2021 - 16:36 Bülent Deniz

Aydınlık'ta yer alan habere göre, 2 gündür kendisinden haber alınmayan suç örgütü lideri Sedat Peker'in BAE'de kendisini karış karış arayan Türk ekip tarafından tespit edilince daha güvenilir bir yere nakledildiği iddia edildi. 

MOSSAD tarafından Balkanlardan Fas’a, oradan Birleşik Arap Emirlikleri’ne (Dubai) kaçırılan Sedat Peker burada “dokunulmaz” olarak bilinen bir otele yerleştirildi.

Türkiye’den giden ekipler Sedat Peker’i adım adım izlerken, NATO zirvesine ve Erdoğan-Biden görüşmesine bir hafta kala Peker’den otelden çıkması ve başka bir yere gitmesi istendi. Bunda, Türkiye’den giden ekibin “güvenli” otele ulaşması, çatısından görüntüler çekmesi, sonrasında sahibiyle yaptığı ve Peker’i teslim etmeye yönelik baskılarının da etkili olmuş olabileceği bildirildi.

SEDAT PEKER YAKALANDI MI?

Kaldığı yerden ayrılarak başka bir otele geçen ve sık sık otel değiştiren Peker’e en son Grand Hyatt Dubai'de bir operasyon gerçekleştirildiği, ancak Peker’i koruyan ekibin bu operasyonu engellediği, Peker’in yeniden “güvenli” yere götürüldüğü öne sürüldü.

Bu gelişmeler sonrası pazar günü Sedat Peker'in, Birleşik Arap Emirlikleri istihbaratınca kaldığı yerden alındığı öğrenildi. 

SEDAT PEKER İÇİN PAZARLIK

Aydınlık’ın ulaştığı kaynaklar gelişmelerle ilgili olarak, “Peker, onun kaçışını organize edenlerin bilgisi dahilinde kaldığı yerden alındı. Yanına telefon ve başka hiçbir haberleşme aracı aldırılmadı. Ona eşlik edenler de panikledi. Bu durumu sosyal medyadan paylaştılar. Bu arada Türkiye’den giden bazı ekiplerle Birleşik Arap Emirlikleri istihbaratı, CIA, MOSSAD ve Dahlan’ın ekibi pazar günü öğleden sonra buluşarak pazarlığa başladılar. Buna ‘istihbarat diplomasisi’ de diyebilirsiniz. Görüşmeler akşam geç saatlere kadar sürdü. Ama sonuç alınamadı. Bu arada Peker tekrar ‘güvenli’ yerine götürüldü” dediler.

Öte yandan, Peker’i takip etmek için Dubai’de bulunan diğer ekiplerin de gelişmeleri yakından takip ettikleri iddia edildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@