Sedat Peker rehin mi alındı? Açıklamalar peş peşe...

Sedat Peker'in yakınındaki isimlerden Emre Olur'un 'Peker'in, Dubai'de kaldığı konuta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) polislerinin geldiğini ve kendisini konutundan aldıklarını açıkladığı iddia edildi. İlerleyen saatlerde Peker'in evine geri döndüğü belirtildi.

Gündem 14.06.2021 - 13:47 14.06.2021 - 13:47 Bülent Deniz

Organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla hakkında tutuklama kararı bulunan Sedat Peker'in yakalandığı iddiaları ortaya atıldı. Peker’e yakın isimlerden Emre Olur'un, Sedat Peker'in Dubaili yetkililerle görüşme yaptığını söylediği belirtildi.

Gazeteci Alişer Delek, konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

"Sedat Peker'in "basın danışmanı" Emre Olur ile az önce görüştüm. Peker'in, Dubai'de kaldığı konuta BAE polisleri TSİ 12'de geliyor. Kendisini bir yere davet ediyorlar."

"​Peker'in tek gelmesini ve üzerine bir elektronik cihaz almamasını istiyorlar. Sedat Peker bu "daveti" kabul ediyor. Telefonla görüştüğümüz sırada konuttan Emre Olur'a bir telefon geldi."

"TSİ 22:16'da gelen bu görüşme sayesinde Sedat Peker'in hala konuta dönmediği bilgisini aldık. Nerede olduğu ve ne zaman döneceği ailesi tarafından bilinmiyor..."

"Emre Olur, Sedat Peker'in gözaltına alınması ya da öldürülmesi dahil endişeli olduklarını söyledi. Böyle bir durumda yayınlanmak üzere bir belge ya da kayıt bıraktı mı diye sordum... "

"Gereken her şeyi gereken herkes öğrenir" yanıtını aldım. Emre Olur, Peker hakkında Türkiye tarafından 10 kez Interpol başvurusu yapıldığını ve bu başvuruların "Peker'in açıklamaları siyasi" olduğu gerekçesiyle reddedildiğini de iddia etti."

EMRE OLUR AÇIKLADI! SEDAT PEKER KONUTUNA GERİ DÖNDÜ

Hakkında yakalandığı iddiaları ortaya atılan Sedat Peker sosyal medyadan yaptığı açıklamayla öğle saatlerinde kaldığı mekandan yetkililerle beraber ayrıldığını ve şu anda mekana, ailesinin yanına geri döndüğünü ifade etti.

Sedat Peker'e yakın isimlerden kendisini danışmanı olarak tanımlayan Emre Olur'un 'Peker'in, Dubai'de kaldığı konuta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) polislerinin geldiğini ve kendisini konutundan aldıklarını söylediği iddia edilmişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@