Şehit edilen müdür FETÖ’ye nasıl hedef olmuştu!

Dün gündüz saatlerinde Türkiye bir şehit verdi, FETÖ’nün şehit polis hamlesi...

Gündem 12.12.2018 - 08:59 12.12.2018 - 08:59 Bülent Deniz

Fransa’nın etkili yayın organı Le Monde, İsrail’in önemli gazetelerinden Haarezt, İspanya’da El Pais, Alman ZDF kanalının Frontal21 programı, İsveç merkezli TT News Agency, Danimarka merkezli Mandag Morgen, Almanya merkezli Addendum, İtalya merkezli Il Fatto Quotidiano ve Almanya merkezli Correctiv'in aralarında bulunduğu yayın organları, “Türkiye’de kaçırılan muhalifleri” manşetlerine taşıdı.

Haberlerde kendisini “Tolga” olarak tanıtan ve gerçek adını saklamak istediğini belirten bir kişi, Türkiye’de MİT tarafından kaçırıldığını, gizli hapishanelerde işkence gördüğünü, ailesinin tehdit edildiğini, gizli tanık yapılmak istediğini ve MİT adına casusluğa zorlandığını ileri sürdü.

GÜLEN YANLISI TUTUM DİKKATLERİ ÇEKİYOR

Aslında haberlerde, kaçırılma vakasına kaynak olarak gösterilen Stockholm Center for Freedom (SCF), FETÖ’cülerin oluşturduğu bir kurum. FETÖ’nün kapatılan yayın organı “Today’s Zaman” gazetesinin Ankara temsilciliği görevini yürütmüş olan Abdullah Bozkurt’un, İsveç’te kuruculuğunu yapmış olduğu Stockholm Center for Freedom, 15 Temmuz darbe girişiminde Fethullahçı yapılanmanın bir rolünün bulunmadığını ifade eden raporlar yayınlıyor.

SCF’nin internet sitesine paylaşılan bilgilere göre; “kâr amacı gütmeyen” bu oluşum, bir grup “gazeteci” tarafından yönetilirken, hazırlanan raporlarda ve paylaşılan haberlerdeki Gülen yanlısı tutum dikkatleri çekiyordu.

Buraya kadar olan kısma birazdan geleceğiz…

Fakat tam bu durum konuşulurken Rize’de Türkiye’nin gündemini sarsan bir olay yaşandı.

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Rize Emniyet İl binasında silahlı saldırıya uğradı. Saldırı sonrasında yaralı olarak hastaneye kaldırılan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu.

Açıklanan gerekçeye göre Altuğ şehit eden saldırgan polis memuru, 8 kilometre ötedeki başka bir bölgeye tayin isteğinin gerçekleştirilmediği gerekçesiyle bu eylemi yaptı.

O TWITTER HESABINDAN ŞEHİT POLİS MEMURU HEDEF GÖSTERİLMİŞTİ

Eylemin ardından Türkiye şehit polis memurunun ailesine başsağlığı dileklerini gönderirken, “İşkence Raporu” adlı Twitter hesabının paylaşımı dikkat çekti.

31 Mayıs 2018 tarihinde hesaptan yapılan paylaşımda “Öğretmen N.B.’ye Rize Emniyet Müdürlüğü’nde işkence yapılmasından sorumlu amirler: - Erdoğan Bektaş – Rize Valisi - Önder Kemal Sekücü – Cumhuriyet Başsavcısı - Altuğ Verdi – Rize İl Emniyet Müdürü” ifadeleri kullanıldı.

İşte o paylaşımlar:

Daha önce FETÖ’ye yakın paylaşımlar da yapan, internet sitesi mahkeme kararıyla erişime engellenen, “İşkence Raporu” hesabından Altuğ’u hedef gösteren paylaşımın yapılması şüphe uyandırdı.

AYNI HESAPTAN CORRECTIV PAYLAŞIMI

Dahası var…

Aynı Twitter hesabı aynı gün “Türkiye’nin gizli işkence merkezleri dünya medyasında manşetlerde” başlığıyla FETÖ’ye yakın Corrective haberini paylaştı. 

İşte o paylaşım:

Bu paylaşımlar yapılırken Altuğ Verdi ile ilgili dikkat çeken bir ayrıntı daha ortaya çıktı.

Şehit Verdi’nin öldürüldüğü günün aslında bir özelliği daha vardı.

Şöyle ki…

Şehit polis memuru Altuğ Verdi 15 Temmuz’da FETÖ’ye direnen hatta polisleri örgütleyenlerden biriydi.

O akşam Altuğ Verdi, İstanbul'u ele geçirmek için tanklar ve askeri araçlarla sokaklarda kan döken FETÖ'cüleri karşısına çıktı. Ana cadde üzerindeki karakola ateş açan FETÖ'cülere aynı şekilde karşılık verildi.

Darbe girişiminin üzerinden 2 yıl geçti…

Bugün İstanbul’da bir dava sonuçlandırıldı.

Çengelköy darbe girişimi davasında, "anayasayı ihlal" suçundan 26 sanığa ağırlaştırılmış müebbet, 8 sanığa müebbet hapis cezası verildi.

Çengelköy’ü 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü darbecilerden alan, aylar önce FETÖ'ye yakın hesaplar tarafından hedef gösterilen şehit Altuğ, Çengelköy darbe girişimi davasında sanıklara müebbetler verildikten 24 saat sonra öldürüldü.

Kaynak: ODA TV

Yorumlar
Adil Öksüz, Erdoğan'a yapılması planlanan suikast girişimini Gülen'e onaylatmış
47 yıl sonra ilk cuma namazı! Kapalı Maraş'ta tarihi anlar...
Gün oldu devran döndü! Mustafa Özer'den Ruşen Çakır'a gönderme...
Casus yazılım skandalı büyüyor! Macron cep telefonunu değiştirdi...
Taliban: Türkiye'nin Afganistan'a girmesine izin vermeyeceğiz
Fahrettin Altun açıkladı: HaberTürk'ü kınıyoruz!
CIA raporundaki şok 'Erbakan' detayı! En büyük problem teşkil eden kişi...
Amerikan Vakfı'nın fonladığı medya kuruluşlarının aldığı rakamlar ortaya çıktı
Türkiye'nin Kıbrıs için sunduğu iki devletli çözüm önerisini ABD reddetti
Düğündeki yanar dönerli sema gösterisi tepki çekti
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@