Şehit MİT'çiyi deşifre edenler gözaltına alındı! Peki ya hayatta olan MİT'çileri deşifre edenler?

Odatv’de Hülya Kılınç adıyla yayınlanan haberde Libya’da görevli bir MİT mensubunun şehid edildiği ve cenazesinin gizli bir şekilde sessiz sedasız defnedildiği açıklanmıştı. Haberi yapan da sitenin yayın yönetmeni de gözaltına alındı. Peki ya yaşayan bir MİT’çinin çarşaf çarşaf fotoğraflarını yayınlayanlara ne oldu?

Dosya 04.03.2020 - 17:40 04.03.2020 - 17:40 Bülent Deniz

Libya’da görevli bir MİT görevlisinin şehadetinden sonra ODATV tarafından fütursuzca tüm dünyaya lanse edilmesinin yankıları sürüyor. Şehit MİT mensubunun tüm kimlik bilgilerini de deşifre edildiği haber içeriğinde, halen bölgede görev yapan istihbaratçılarımız başta olmak üzere şehid edilen MİT mensubunun da ailesinin can güvenliği tehlikeye atıldı.

BU NASIL HABERCİLİK?

MİT mensubu istihbaraçıya ait gizli bilgilerin ve fotoğrafların yer aldığı haberde imzası bulunan Oda TV muhabiri Hülya Kılınç, Manisa’da gözaltına alındı. Hülya Kılınç'ın aynı zamanda CHP Manisa İl Başkan Yardımcısı Bektaş Kılınç’ın kızı olduğu da gündemde meselenin farklı boyutlara taşınmasına zemin oluşturdu. Bu skandal 'habercilik'le ne yapmaya çalıştığı üzerine ODATV’ye yönelik büyük bir tepki oluştu. Sabah saatlerinde yaşanan bir gelişmeyle OdaTV Haber Müdürü Barış Terkoğlu da gözaltına alındı.

FETÖ'CÜLERİN DEŞİFRE ETTİĞİ MİT MENSUBU AKLA GELDİ

Bir MİT mensubunun şehadetinden sonra kimliğini alenen deşifre edenler hakkında başlatılan soruşturma, akıllara yine bir MİT mensubu olan M.Ö’nün yıllar önce görevdeyken FETÖ’cü emniyetçiler eliyle deşifre edilmesini ve fotoğraflarının gazetelerde çarşaf çarşaf lanse edilmesini akıllara getirdi.

İşte o dönem deşifre edilen MİT'çi hakkında yapılan haberler:

DEŞİFRE EDİLEN MİT'Çİ TWİTTER'DAN OLAYI YORUMLADI

Halen hayatta olan eski MİT görevlisi M.Ö, sosyal medya üzerinden yayınladığı twitlerle yaşanan gelişmeye olan yaklaşımını ifade ederken ironik göndermelerde bulundu. Özer, ''7 şubat MİT'e darbe girişimi başarısız olunca, faaliyetlerimiz Önce SABAH sonra TÜRKİYE gazetesinde yayınlandı, ardından kısa bir haberle bu defa İsim verilerek Yurt ve TARAF gazetesinde yayınlandı. Ve bu haberleri yapanlar hala hükümete yakın medyada çalışıyor. Bu deşifreler bizzat FETÖ den alınan talimatlarla yapıldı. Ancak hiç birine bu güne kadar tek bir soruşturma açılmadı. Hatta darbe davasında bile isimleri yok.'' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@