Emniyet, sabah saatlerinde yaptığı açıklamada Emniyet, provokatif görüntülerin paylaşıldığı hesapların kendilerini Afgan ve Pakistanlı olarak gösterdiğini belirtmişti...

İstanbul'un mülteciler tarafından etki altına alındığını anlatan "Sessiz İstila" filminin yapımcıHande Karacasu gözaltına alındı. Hande Karacasu gelen tepkilerin ardından serbest bırakıldı.

Gözaltına alındığında filmin izlenmesi 500 bin olan Karacasu’nun çalışması bir gecede 1 milyon izlenmeye ulaştı.

Emniyetten yapılan açıklamada “Bahse konu video içeriğinde sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili bilgileri manipüle edip gerçekleri çarpıtarak yayınlayan H.K. isimli şahıs Sakarya’da, ayrıca Suriyeli sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili provokatif paylaşımlarda bulunan ‘militer doktroin’ rumuzlu hesabın yöneticisi olduğu değerlendirilen H.D. isimli şahıs ise İstanbul’da yakalanarak adli işlemlere başlanılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Sessiz İstila

Emniyet, sabah saatlerinde yaptığı açıklamada Emniyet, provokatif görüntülerin paylaşıldığı hesapların kendilerini Afgan ve Pakistanlı olarak gösterdiğini belirtmişti.

Emniyet, internet ortamında kolaylıkla elde edilebilecek provokatif görüntülerin paylaşıldığı hesapların Türkiye’de iç karışıklık çıkarma amacıyla faaliyet gösterdiğini bildirerek soruşturma başlatıldığını aktarmıştı.

Ümit Özdağ: Parasını verdim

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Karacasu’nun gözaltına alınmasının ardından dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler!

Twitter adresinden filmin yapım masraflarını kendisinin karşıladığını dile getiren Ümit Özdağ, “H.Karacasu tarafından çekilen Sessiz İstila adlı kısa belgesel kendisine benim tarafımdan sipariş olarak verilmiştir. Yapım masraflarını ben karşıladım. Senaryoyu ben onayladım. H. Karacasu, kontrolsüz göçün sonuçlarını gösterdi. Suriyeliler “halk” değil. Misafir. Kin/düşmanlık yok” ifadelerini paylaştı.