Sevilay Yılman ve İsmail Saymaz'dan darbe imasında bulunanlara destek!

Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım sosyal medya hesabından garip bir paylaşım yaptı. Anayasa Mahkemesi binasının fotoğrafını paylaşan Yıldırım, “ışıklar yanıyor” mesajını yazdı. Bu mesaj eski Türkiye günlerinde “genelkurmayın ışıkları yanıyor” mesajlarına benzetildi. Ardından Habertürk yazarı Sevilay Yılman ve Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz'dan darbe imasında bulunan AYM Üyesi Engin Yıldırım'a destek mesajları yayınladılar...

Genel 13.10.2020 - 23:56 13.10.2020 - 23:56

Anayasa Mahkemesi (AYM) Üyesi Engin Yıldırım, AYM'nin fotoğrafını "Işıklar yanıyor" notuyla paylaştı.

Paylaşım, “İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin AYM'nin milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu hakkında verdiği kararının 'yerindelik denetimi kapsamında kaldığı' gerekçesiyle, yeniden yargılamaya yer olmadığına kararına tepki” olarak değerlendirildi.

Mahkeme Berberoğlu'na verilen 5 yıl 10 aylık hapis cezasında direnmişti.

Yıldırım, daha sonraki paylaşımında “Işıklar yanıyor’ derken hukukun ışığını kastettim, başka ışıkları değil” ifadelerini kullandı.

 Habertürk yazarı Sevilay Yılman ve Sözcü gazetesi yazarı  İsmail Saymaz'dan destek!

Yılman: 'Mesaj derin... İnşallah hep yanar bu ışıklar!'

Saymaz:  Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım’dan anlamlı tweet...' 

sözlerini Engin Yıldırım'ın twitini retweetleyerek paylaştılar. Yılman daha sonra darbe imasına bulunan destek twitini sildi!

İçişleri: Işıklarımız hiç sönmüyor

Bu paylaşım üzerine İçişleri Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından da bir tweet atıldı.

Bakanlık, paylaşımına "Işıklarımız hiç sönmüyor" notunu düştü. 

AK Parti'li Muş: Kınıyoruz

AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, "Anayasa Mahkemesi üyesinin tehdit iması içeren 'AYM'nin ışıkları yanıyor' sözlerini kınıyoruz" dedi. 

Muş Twitter'dan, "Hiçbir kurum yada kişi milli iradeye gözdağı veremez. Jüristokrasi heveslilerine bu millet fırsat vermez!" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3)