Şevket Çoruh soruşturmasının detayları belli oldu!

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası sosyal medya hesabından provokatif paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle soruşturma başlatılan Şevket Çoruh'la ilgili detaylar ortaya çıktı.

Gündem 29.01.2020 - 11:14 29.01.2020 - 11:14

Şevket Çoruh hakkında dün, Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem ile ilgili olarak sosyal medya hesabında 'provokatif' paylaşımlarda bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı.

Hürriyet'in aktardığına göre yetkililer, Çoruh'un ismiyle Facebook’ta açılan bir hesapta, “Kızılay’ın 2019’da vatandaşlardan topladığı bağış tutarı 828 milyon TL. Devlet 2019’da 3.7 milyar deprem vergisi amacıyla ÖİV toplamış... Ama Elazığ’da deprem olduğunda bakanın açıklaması: 'Her şeyi devletten beklememek lazım' –Siz ne işe yararsınız?” paylaşımı bulunduğunu belirtti.

Yetkililer “Soruşturma kapsamında bu hesabın Şevket Çoruh’a ait olup olmadığı tespit edilecek” dedi.

"SADECE 'GEÇMİŞ OLSUN' YAZDIM"

Şevket Çoruh, 22 Nisan 2019'da kişisel Twitter hesabında bir paylaşım yapmıştı ve 'Facebook hesabının olmadığını' duyurmuştu. . Çoruh ise yaptığı açıklamada depremin ardından, “Geçmiş olsun Elazığ” mesajı haricinde bir paylaşım yapmadığını söyledi.

​NE OLMUŞTU?

Elazığ depremiyle ilgili sosyal medya hesaplarında provokatif paylaşımda bulundukları iddiasıyla aralarında Berna Laçin ve Şevket Çoruh’un da bulunduğu 50 kişi hakkında soruşturma açılmıştı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@