Bir dönem Fethullah Gülen'e en yakın isimlerden birisi olarak bilinen Latif Erdoğan, dün Yeni Akit gazetesindeki köşesinde, "Alparslan Türkeş’in vefatında FETÖ şüphesi" başlıklı bir yazı yazmış akabinde Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu, bugünkü köşesinde, "FETÖ Başbuğ Türkeş’e suikast mı düzenledi?" başlıklı bir yazı kaleme alarak bu iddiayı tekrar gündeme getirerek yaşananları bir kez daha tartışmaya açmıştı.

Ayrıca, Orakoğlu, FETÖ'nün, kendilerine karşı olan gazeteciler için şifreli bir emirle "zehirleyin" dediğini ve ölüm talimatı verdiğini de aktardı. "Gülen’in başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kurmayları olmak üzere FETÖ soruşturmasını yürüten tüm savcı ve emniyet görevlilerini gazeteci ve yazarları şifre ile ‘zehirleyin’ yönünde ölüm talimatları verdiği biliniyor" diye belirten Orakoğlu, söz konusu soruşturmayı yürüten savcıların da adliyelerde çay ocaklarında çay dahi içmediğini ifade etti.

ŞEVKİ YILMAZ, BU İDDİAYI 2016 YILINDA CANLI YAYINDA DİLE GETİRMİŞTİ

Akit TV ‘Milli Diriliş’ programı yorumcusu, 20. Dönem Milletvekili Şevki Yılmaz ise Alparslan Türkeş’in vefatına ilişkin 2016 yılında çok önemli açıklamalar ve iddialarda bulunmuştu. Eski Refah Partisi Milletvekili Şevki Yılmaz, MHP’nin Kurucusu ve İlk Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in ölümünün şüpheli olduğunu dile getirdiği programda hayli çarpıcı ifadeler de kullanmıştı!

Yılmaz “Türkeş’in ölümü de mutlaka araştırılmalıdır. Türkeş’e otopsi yaptırın. Ben buradan söylüyorum. Türkeş düğünden geliyordu, orada içeceğine ne kattılarsa.. Ben o zaman da söyledim bu tesadüf bir ölüm değil! Ben bunu o zaman da söyledim. Bunlar öyle tesadüf şeyler değil” ifadelerini kullanmıştı.

Şevki Yılmaz: Ordumuz Gazze'ye! Şevki Yılmaz: Ordumuz Gazze'ye!

Yılmaz ise bugün ortaya atılan iddiaları, 2016 tarihinde canlı yayında seslendirmişti.. Yılmaz, ''Alparslan Türkeş’in ölümü şüphelidir, mutlaka otopsi yapılmalıdır!’ demişti.