Şevki Yılmaz: Cumhuriyet devletin gücü, Hilafet dünya gücü olmaktır

20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, Kanal 5'te Semra Polat'ın hazırlayıp sunduğu "Sivil Politika" programında 'Hilafet' tartışmalarına yönelik ''Cumhuriyet devletin gücü, Hilafet dünya gücü olmaktır.'' vurgusunda bulundu.

Dosya 29.07.2020 - 17:29 29.07.2020 - 17:29

Bir dönem Türk siyasetine damga vuran Milli Görüş Hareketi'nin simge isimlerinden Şevki Yılmaz, Kanal 5'te Semra Polat'ın hazırlayıp sunduğu Sivil Politika programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

HİLAFETTEN KORKANLAR ALLAH'IN KANUNLARINI YIKANLARDIR

Ayasofya Camii'nin ibadete açılması ve Hilafetle ilgili açıklamalarda bulunan Yılmaz, ''Bu ülkede İngiliz'in, Yunan'ın başaramadığını, içimizdekiler devrimlerle islam nizamını yıkarak başardılar. Önce ruhlarımızı aldılar, sonra Allah'ın kanunlarını. İnsanların haklarını ancak onu yaratan belirler. Osmanlı Cihan Devleti'ni yıkanlar kendi diktatörlüklerini kurdular. Kabul edelim veya etmeyelim, şu anda yeryüzündeki hilafet makamında olan kişi Papa'dır. Papa'nın hilafetine ses çıkarmayanlar, Türkiye'nin hilafet makamına gelmesinden neden korkar? Neden telaşlanıyorsunuz? Zerre din ve vatan sevgisi olan hilafetten korkar mı? Binlerce yıl cihana hükmeden bir milletin harflerini kaldırmak, o millete yapılacak en büyük ihanet değil midir? Bir gecede alimlerimiz cahil kaldı. Dedelerimizin mezar taşlarını okuyamaz hale geldik. Hilafetten korkanlar, batının kanunları ile Allah'ın kanunlarını yıkanlardır.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar