Şevki Yılmaz: Tayyip Bey ve Sayın Bahçeli’ye çağrımdır! Bu hak Osmanlı Hanedanı’na mutlaka iade edilmeli!

Akit TV’nin en çok izlenen programı Milli Diriliş, yayınlanan dün akşam ki son bölümüyle yine gündem oluşturacak. Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz’in sunumu, İlahiyatçı-Hatip Şevki Yılmaz’ın dikkat çeken yorumlarıyla gündemi analiz ettiği programda Osmanlı Hanedanı’na yapılan zulümler konuşuldu! Şevki Yılmaz, Cumhur İttifakı’na özellikle seslendi ve ‘’bu zulmü bitirelim’’ çağrısında bulundu! İşte çarpıcı detaylar…

Dosya 18.11.2020 - 16:59 18.11.2020 - 16:59

Sultan Abdülhamid Han’ın tahttan indilmesi, Sultan Vahdettin’in Malta’ya sürülmesi gibi olayların perde arkasının konuşulduğu program yine çarpıcı açıklamalara ev sahipliği yaptı.

MİLLİ DİRİLİŞ KONUŞULMAYANLARI KONUŞUYOR

Genel Koordinatörümüz Bülent Deniz’in sunumunda, İlahiyatçı-Hatip Şevki Yılmaz’ın açıklamaları yine olay oldu. Dün akşamki programda, Abdülhamid Han’dan, Sultan Vahdettin’e ve günümüzde yaşayan Osmanlı Ailesi’nin üyelerinin hukuki mücadelesine kadar bir çok konu ele alındı ve bilinmeyen yönleri ortaya çıkartıldı.

ECDADININ KANINI TAŞIYAN İNSANLAR BÖYLE OLAMAZ

Sözlerine, “Abdülhamid’i niye devirdiniz? Çünkü; yetkili olduğu için. Abdülhamid’den sonra kim geldi? Masonlar…” ifadeleriyle başlayan Şevki Yılmaz, Osmanlı Ailesi’nin gece yarısı pijamalarıyla Türkiye’den sürüldüğüne dikkat çekti.

VAHDETTİN 17 KASIM 1922 ‘DE MALTA’YA SÜRÜLDÜ! YILDÖNÜMÜNDE, SADECE MİLLİ DİRİLİŞ BUNU KONUŞTU

‘’DEVLETİ, İKTİDARI, DEVLET BAHÇELİ’Yİ, İÇİŞLERİ BAKANLIĞINI GÖREVE ÇAĞIRIYORUM!’’

Osmanlı ailesine ‘veraset hakkı’ verilmediğini söyleyen Şevki Yılmaz, “1951 yılından bu yana veraset hakkı verilmiyor bu aileye. Nasıl vermezler? Bu insanlar zor durumda, onurlarından dolayı konuşamıyorlar.” Dedi.

Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: “Menderes, Erbakan ve Özal tarihe geçti! Osmanlı Hanedanlarının gasp edilmiş haklarını aşama aşama iade ettiler! Bunların Türkiye’ye gelmesi yasaktı! Vatandaşlıkları yoktu! Hakları peyder pey verildi! Şimdi tarihi görev Tayyip bey’de. Hanedan üyelerinin VERASET HAKLARI mutlaka kendilerine verilmeli! Buradan devleti göreve çağırıyorum, AK Parti’yi göreve çağırıyorum, Devlet Bahçeli’yi göreve çağırıyorum. Bizim İstanbul’u feth eden Fatih Sultan Mehmet Han’ın torunlarına karşı vefa borcumuz var.”

Osmanlı ailesindeki üyeleri, parlamentoda görmek istediğini söyleyen Yılmaz, “Bu insanlar çok kaliteli insanlar. 6-7 dil biliyorlar.” İfadelerini kullandı.

OSMANLI HANEDAN MENSUPLARININ TALEP ETTİĞİ VERASET HAKKI NEDİR?

Konu 2014 yılında gündeme gelmişti. Buna göre; Osmanlı İmparatorluğu'nun son padişahlarından Sultan 2. Abdülhamid'in 11 yasal mirasçısı mahkemeye başvurarak, "Hilafetin kaldırılması ve Osmanlı Hanedanı üyelerinin yurt dışına çıkarılmasına dair kanunun" yanlış uygulanması sonucu mülkiyet haklarının ihlal edildiğini öne sürdü. Abdülhamid Han'ın torunları olan Harun Abdülkerim Osmanoğlu, Dündar Abdülkerim Osmanoğlu, Osman Nami Osmanoğlu, Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu ve Bülent Osman'ın da aralarında bulunduğu 11 mirasçısı, kendilerine gayrimenkul mülkiyetinin intikalini engelleyecek herhangi bir kısıtlama içermeyen ve güncel varisleri gösteren mirasçılık belgesi verilmesini talep etti. Medyada çıkan haberlerde; 1918 yılında hayatını kaybeden ve 103 varisi bulunan 2. Abdülhamid'in eski tapu kayıtlarına göre tespit edilen yaklaşık 37 bin gayrimenkulünün davaya konu olduğu iddia edilmişti.

Sultan 2. Abdülhamid'in torunu ve sürgünden sonra doğan ilk şehzade olan Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, açılan davanın ilk etapta bir veraset davası olduğuna dikkat çekti. Aile büyükleri olan Sultan Abdülhamid'ın torunu olan babası Harun Abdülkerim Efendi'den kendilerine geçen bir mirasın olduğuna işaret eden Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, şöyle konuştu: 'Bizim 27 Mart'ta (2014) görülecek olan bir veraset davamız var. Veraset davasının ardından netice nasıl olur, bunu hep birlikte göreceğiz. Çünkü sanal alemde olsun, farklı yerlerde olsun akla gelmeyecek şeyler yazılıyor. Ben şunu söylemek istiyorum; herkes elini vicdanına koysun. Artık herkes bizi sahipleniyor ama daha çok sahiplenelim ve en kısa zamanda aile itibarı geri verilsin.'

İşte Şevki Yılmaz’ın OSMANLI HANEDANI’NA VERASET-MÜLKİYET HAKKI VERİLSİN dediği dikkat çeken o ifadeleri…

Yorumlar