Şevki Yılmaz TÜGVA'lı gençlerle buluştu

Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) organize ettiği Aksiyon Akademi kampı bu sene, Türkiye'nin 81 ilinden gelen 110 gençle birlikte Tuzla Ömer Halisdemir Gençlik Kampında gerçekleştirildi. Şevki Yılmaz da bu vesileyle TÜGVA'lı gençlerle buluştu.

Gündem 01.09.2019 - 20:52 01.09.2019 - 20:52 Bülent Deniz

TÜGVA'nın düzenlediği Aksiyon Akademi kampı, kendi alanında deneyimli isimlerin gerçekleştirdiği konferanslarla Tuzla'da gerçekleştirildi.

Kendini din, ahlak, tarih, kültür ve siyaset başlıkları altında belirlenen temel konularda geliştirmek isteyen TÜGVA'lı gençlere yönelik, doğa ortamında bir haftalık kamp olarak tertip edilen seminerde, ders, kitap okuma ve stres atmaya yönelik sosyal aktivite programları organize edildi.

Alanında uzman akademisyen, bürokrat ve özel sektörden konuşmacı katılımcıların bulunduğu kamp TÜGVA tarafından, üniversite öğrencilerine yönelik, milli ve manevi değerlerin öğretilmesi, milli birlik ve beraberliğin yaşatılması ve kariyer hedefleri çizmede gençlere vizyon katıcı eğitimlerde bulunulması amacıyla düzenlendi.

Kampa tamamı üniversite öğrencisi olan katılımcıların yanı sıra eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Selim Cerrah, Yusuf Kaplan, eski ÖNDER Başkanı Halit Bekiroğlu ve Şevki Yılmaz başta olmak üzere birçok isim konuşmacı olarak katıldı.

Şevki Yılmaz'da “İslam Medeniyetinde Devlet Anlayışı” konulu sohbeti ile Aksiyon Akademi'de gençlere meseleye ilişkin bilgilerini aktardı. Bir katılımcıdan gelen "Dünya nöbetini müslümanların yeniden alması için gerekli olan nedir?" sorusuna Şevki Yılmaz:  "İki maddeden ibarettir; 1- Teşkilatlı olmak 2- Namazı ikame etmek" diyerek yanıt verdi.

Yorumlar
Cumhuriyet yazarı Miyase İlknur, Mehmetçiğe 'ihraç ürünü' dedi
Deniz Baykal hakkındaki tüm iddialara cevap verdi! Hükümetin iki kararına destek verdi...
İhsan Şenocak kendisini linç edenlere böyle cevap verdi!
Sosyal medyada linçlenen İhsan Şenocak'tan dikkat çeken açıklama!
Kays Said'den skandal savunma: Bu bir darbe değil
Biden hakkında çarpıcı iddia! Kamala Harris hazırlıklara başladı, Biden görevden alınabilir...
İmamoğlu'ndan sağlık çalışanlarına kötü haber! Ücretsiz ulaşıma veto...
CHP'li Tanju Özcan'dan görülmemiş ırkçılık: Yabancılara suyu 10 katı fiyatına satacak!
Darbeyi gören 'Nevşin'in, ağzı kulaklarına vardı!
Bahçeli: Kıbrıs Türk’tür, Türk kalacaktır
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@