Şevki Yılmaz: Tüm bu yaşananlar halifesizliğin bedelidir!

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntıların kaynağının 'halifesizlik' olduğunu vurgulayarak, başkanlık sistemi hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Dosya 08.07.2020 - 17:31 08.07.2020 - 17:31 Bülent Deniz

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın açıklamalarda bulunduğu Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te bu hafta da gündeme damga vuran açıklamalr yer aldı.

İSLAM COĞRAFYASINDA YAŞANANLAR HALİFESİZLİĞİN BEDELİDİR

İslam coğrafyasında yaşanan olayları değerlendiren Yılmaz, ''Yaşanan olumsuzlukların kaynağı halifesizliğin bedelidir. Bütün bunlar hilafeti kaldıranların vebalidir. Baş giderse vücut hiçbir işe yaramaz. Onun için başkanlık sistemine karşı çıkmak, mantık dışıdır. ABD, başkanlık sistemini getirdikten sonra süper güç oldu. Başkanlık sistemi insanlık fıtratına uygun bir sistemdir. Neden 2 vali ya da muhtar yok? Şu ülkeye Erdoğan'ın verdiği hediyelerden biri de başkanlık sistemidir. Bu sistemde mason adayların kazanma şansı yoktur. Her parti milletin sesine kulak vermek zorunda kalacak.'' ifadelerini kullandı. 

İKTİDAR BABADAN OĞULA KALMAZ

İslam sistem üzerine durmaz, mühim olan adalet vurgusunda bulunan Yılmaz, ''Batı seçim sistemini Asr-ı Saadet'ten aldı. Hz. Hüseyin'in Kerbala'da Yezid'e biat etmemesinin nedeni 'Babadan oğula saltanat yoktur. Şura seçsin. Baban Muaviye'den sana tarla kalabilir ama iktidar kalamaz' sözlerinde saklıdır.'' ifadelerini kullandı.

ALLAH'I GÖRÜYORMUŞ GİBİ YAŞAYAN BİR NESİL YETİŞTİRMELİYİZ

İhsan nesli yetiştirmemiz gerektiğini vurgulayan Yılmaz, ''Adliyeleri ve cezaevlerini çoğaltmak çözüm değil. Mühim olan o cezaevlerini boşaltacak nesil yetiştirmek. Allah'ı görüyor gibi yaşamak. Vali, bakan Allah'ı görüyor gibi çalışacak. Kameraya gerek yok, mağazalarda sokaklarda. Hiç bu nesle Allah'ı hatırlatmayacak mıyız? Fizik öğretmeni, fizik ayetlerini, kimya öğretmeni kimya ayetlerini de anlatmalı. Allah emrediyor, beni görür gibi yaşayan bir nesil yetiştireceksiniz.'' ifadelerini kullandı. 

HaberVakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@