Şevki Yılmaz: 'Ya İsrail var olacak ya biz!'

‘’Kur’an-ı Kerim’de en çok tekrarlanan ve Cennet’e kavuşmanın yollarından olan CİHAD’a aşık nesiller bir takım mahfillerce yanlış yönlendiriliyor! Din kardeşine ‘’kafir’’ diyorlar! İŞİD kafalı gençler türüyor tedbir şart!’’ diyen Şevki Yılmaz’dan, Milli Diriliş canlı yayınında çarpıcı açıklamalar...

Gündem 16.10.2019 - 14:34 16.10.2019 - 14:34

''Bunlar Hz. Ali’ye ‘’kafir’’ diyen kafadır! Bağdadi Halifedir! Biat etmeyen kafirdir diyorlar!" sözleriyle sınır ötesi harekatı yorumlayan Şevki Yılmaz, önemli tespitlerde bulundu.

Milli Diriliş'te çarpıcı açıklamalar! 'Ya İsrail var olacak ya biz!'

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın gündemi yorumladığı Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş bu hafta da gündeme damga vurdu.

Her Salı 20.30'da, Akit tv ve kanal68 tv'den aynı anda canlı olarak yayınlanan MİLLİ DİRİLİŞ programı, çok konuşulacak anlara sahne oldu.

Yakın siyasi tarihimizin en tartışmalı ve etkin siyasi isimlerinden Şevki Yılmaz, Bülent Deniz'in sorularını cevapladığı programda: ‘’Milli Mücadele cihadsız olmaz! Mehmetçik şu an cehd halindedir! Ama Mehmetçiğin karşısında ki DAEŞ teröristi de tekbir çekerek kurşun sıkıyor! Nesilleri mahfettiler! Nerede Milli Eğitim? Nice gençlerimizi teröre kaptırdık!’’ dedi.

Barış Pınarı harekatına yönelik dış tepkileri de yorumlayan Yılmaz, Barış Pınarı harekatından en çok İsrail'in rahatsız olduğunu vurguladı ve  ''Güçlü bir Türkiye demek, dünyanın başbelası İsrail'in yok olması demektir. Barış Pınarı: Ya İsrail varolacak! Ya Biz! mücadelesidir!’’ sözleriyle çok tartışılacak sıra dışı yorumlarda bulundu.

İŞİD nasıl zemin buluyor? Hangi dini perspektifle kendileri gibi düşünmeyenleri ve inanmayanları ''kafir'' ilan edebiliyorlar? Terör ve terörist hangi bataklıktan türüyor? Bataklığı kimler oluşturuyor?

Ve bir kısım mahfillerin duyduklarında tüylerini ürperten islami kavram: ''CİHAD'' nedir?

Cihad'ın mahiyeti, özellikleri ve çeşitler nelerdir?

Hepsi ve daha fazlası MİLLİ DİRİLİŞ’te konuşuldu...

Yorumlar