Şevki Yılmaz, asrın felaketinin ardından "Devlet nerede?" yalanıyla siyasi rant devşirmeye ve devleti yıpratmaya çalışanlara; devlet kurumlarının afet bölgesindeki çalışmalarını inceleyerek cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Türkiye Tek Yürek Kampanyası'na dair sayıları paylaştı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Türkiye Tek Yürek Kampanyası'na dair sayıları paylaştı

Cumhurbaşkanlığı, bakanlıklar, AFAD vb. birçok devlet kurumununda yaptığı çalışmları okuralarıyla paylaştı. Ayrıca,Yılmaz; İHH, Beşir vb. STK'lerinden bölgede büyük bir özveriyle çalıştığını aktardı.

Yılmaz, deprem bölgesindeki arama-kurtarma çalışmlarının ırk, parti vb. mesnubiyetler gözetilerek yapıldığı yönündeki iddialara "Yok mu Kurtaran! Kimse Yok muuu!' çığlıklarına Din, Irk, Mezheb, Parti ve Kimlik ayırımı yapmadan koşarak enkaz altlarında bekleyen mazlumlara el uzatan devletin tüm birimlerini tebrik ediyoruz!" ifadeleriyle cevap verdi.

Yılmaz, kurgulanmış bir yalan operasyonunu faş ettiği yazısını şu ifadelerle noktaladı:

Sevgili Peygamber (s.a) Efendimizin, “Benim Ümmetim her günahı işleyebilir ama asla yalan söyleyemez” sözüne ve özüne uyup bu Bizans entrikacılarına uymayıp Milletinin, Ülkesinin ve Devletinin yanında duranlara selam olsun!
Allah’ımız, Milletimizin de ve Devletimizin de istikametini değişmez Kıblemiz İslami İlkeler eylesin!
Kardeşliğimizi bozmak isteyen Din ve Devlet Düşmanı Nifak ve Fitne tohumu ekenlere fırsat vermesin!

Söz konusu yazının tamamını okumak için...