Şevki Yılmaz: Yolları imar edip kalp yolunu ihmal eden yıkılmaya mahkumdur!

İlahiyatçı hatip Şevki Yılmaz, kaleme aldığı son yazısında dikkat çeken noktalara temas etti. Ölümün ve ölümden sonra gelecek hayatın unutulması ve unutturulmasının büyük felaketlere sebep olduğunu tarihteki örnekleriyle vurgulayan Yılmaz, önemli tespitler ve hatırlatmalarda bulundu.

Gündem 20.11.2020 - 14:14 20.11.2020 - 14:14

İlahiyatçı hatip Şevki Yılmaz, haftalık olarak yayınlanan Cuma yazılarına bir yenisini ekledi. Bu hafta "Ölmemeye ve Dönmemeye çaremi var?" başlığıyla yayınlanan yazısında Yılmaz, Ölümün varlığının unutulması ve dünyaya bağlanmanın acı sonuçlarını tarihteki örnekleriyle aktararak, "Ölüm ve ötesi sonsuz hayatın unutulması ve unutturulması Emevi, Abbasi ve Selçuklu ve Osmanlı gibi nice Devletlerin ve İktidarların acı sonlarını hazırlamıştır! Zira ayak yollarını imar ederken, Kalp Yollarını ihmal edenler yıkılmaya ve yok olmaya mahkûmdurlar!" ifadelerini kullandı.

İşte Şevki Yılmaz'ın o yazısı:

Bismillahirrahmanirrahıım

Doğumuyla şereflendiğimiz Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) Efendimize Bizi ümmet kılan Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Mümin kardeşlerimize, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı Gazi ve Şehidlerimize salat ve selam olsun!

“Ölmemeye ve Dönmemeye çaremi var?”

Fert, Toplum ve Devlet olarak Maddi ve Manevi tedbirleri almak hepimize farzdır. Müslümanlığımızın gereğidir! Virüsler olsa da olmasa da, hastalıklar, kazalar, depremler, seller, afatlar, bela ve musibetler olsa da olmasa da kaçınılmaz olan mutlak hakikat şudur ki; “Her canlı, herkes bir gün mutlaka ölümü tadacaktır; sonra da hepiniz hesap vermek üzere Benim huzuruma çıkarılacaksınız!”(Ankebut S.57) İlahi Anayasamız gereği hiçbir beşeri güç ölümü yasaklayamaz! Ölümü önleyemez! Onun için;

“Gerçekten senin için Ahiret dünyadan daha hayırlıdır.( Duha S.4)” “ Fakat sizler geçici çok kısa olan dünya hayatını tercih ediyorsunuz. Oysa Ahiret yurdu daha hayırlı ve sonsuzdur!” ( Ala S.16-17) “Kendi yaratılışını unutuyor da, aklı sıra Bize misal getirmeye kalkıyor: Her şeye kadir olan yaratıcıyı, yaratılanlarla bir tutarak, “Şu çürüyüp dağılmış kemikleri kim diriltecekmiş?” diyor. Ey Resulüm Onlara deki; “Onları, ilk defa yaratıp-inşa eden (Allah tekrar) diriltecektir. O, her yaratmayı bilendir.” (Yasin S.78-79) İlahi Mesajların unutturulduğu tam bir gaflet ve cehalet asrındayız!

Ferdin, ailenin ve devletin en mühim görevlerinden biri de; ahiretin ekin tarlası olan Dünya Hayatında, hepimize bir nefes yakın ölümümüzle başlayacak Ahiret Hayatımıza hazırlıkta insanların Maddi ve Manevi mutluluğunu ve huzurunu sağlamak ve bunun için çalışmaktır.

Tüm Hak ve Özgürlüklerin sınırlarını belirleyen Yüce İslam İlkelerinin yaşanması ve yaşatılması fert ve toplumların Ölümle başlayan Kabir ve Ahiret Hayatına hazırlanmalarıyla mümkündür!

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Yorumlar