Şevki Yılmaz'dan, 'Hadis İnkarcıları'na çok sert sözler!

Yakın siyasi tarihimizin en etkili isimlerinden biri olan İlahiyatçı-Hatip Şevki Yılmaz, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla dikkat çekmeye devam ediyor. Özellikle son günlerde, ilahiyat camiasında ki en çok tartışılan konularının başında gelen, 'Hadis İnkarcılığı'; 'bize Kur'an yeter!' , 'Hadislere gerek yok!' , 'Zaten hadislerin çoğu zayıf ve uydurmadır!' gibi ifadelerde bulunan 'sözde' ilahiyatçılara sert tepki gösterdi. İşte Yılmaz'ın o ifadeleri.

Dosya 02.01.2021 - 23:55 02.01.2021 - 23:55

Yakın siyasi tarihimizin en etkili isimlerinin başında gelen İlahiyatçı-Hatip Şevki Yılmaz, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla da gündem oluşturmaya devam ediyor.

Özellikle son günlerde, ilahiyat camiasının en çok tartışılan konularından olan 'Hadis İnkarcılığı' konusunda, 'bize Kur'an yeter!' , 'Hadislere gerek yok!' , 'Zaten hadislerin çoğu zayıf ve uydurmadır!' gibi skandal ifadelerde bulunan 'sözde' ilahiyatçılara sert tepki göstererek, önemli tespitlerde bulundu.

KİMSE HZ.MUHAMMED MUSTAFA'YI DEVRE DIŞI BIRAKAMAYACAKTIR!

Sözde ilahiyatçıların skandal ifadeleri hakkında paylaşımda bulunan Yılmaz, "Kimse Peygambersiz Kur'an'ı anlayamaz ve yaşayamaz!" diyerek, hadislerin hayatımızdaki önemini vurguladı. 

Ardından ifadelerine devam eden Şevki Yılmaz, "Hiçbir güç ve şer odak, Efendimiz Hz.Muhammed Mustafa'yı asla devre dışı bırakamayacaktır.Asla!" dedi. 

İşte Yılmaz'ın önemli tespitlerde bulunduğu o paylaşımı:

'Kur'an-ı Kerim bize yeter! Hadislere gerek yok!' diyen fikri sapıklar; ‪Kur'an-ı Kerim’in “Kim Peygambere itaat ederse,muhakkak Allah'a itaat etmiş olur. Kim de yüz çevirirse, bu seni üzmesin. Zira, seni onlara koruyucu ve gözetici göndermedik(Haşr 7)‬Ayet-i Kerimesi'ne de mi imanınız yok!‬

‪Resulullah Efendimiz Kur'an'ın yaşayan Muallimidir! Peygambersiz Kur'an'ı kimse anlayamaz ve yaşayamaz!‬

Unutmayalım ki; Peygamberlere Allah’ın gönderdiği İslam dini o devrin azgın ve sapkın din adamları tarafından Peygamberler devre dışı bırakılarak, Buda,Hristyanlık ve Yahudilik gibi başka bir dine dönüştürülmüştür!

Son ve en mükemmel din olan İslam dinini kitabımız Kur'an-ı Kerim’i ve yaşayan Muallimi Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a) Efendimizi hiç bir güç ve hiç bir şer odak asla devre dışı bırakamayacaktır!Asla!

Zira; “Şüphesiz o Zikr’i (Kur’an’ı) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz.”(Hicr S.9) ve “.....(Ey Resulüm!)

Allah seni insanlardan koruyor ve koruyacaktır! (MaideS.67) Ayet-i Kerime'lerine imanımız tamdır ve sonsuzdur!

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@