Şevki Yılmaz'dan iktidara kritik tavsiyeler! Hak ve adaletin...

İlahiyatçı yazar Şevki Yılmaz, iktidarların ömrünü uzatan hak ve adaletin tecelli etmesi için acil bir eylem planının hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulayarak, çeşitli tavsiyelerde bulundu.

Dosya 18.07.2019 - 18:10 18.07.2019 - 18:10 Bülent Deniz

Milli Görüş Hareketinin simge isimlerinden olan ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, bir kez daha iktidara kritik tavsiyelerde bulundu. ''Hak ve Adalet İlkelerini uygulayan iktidarları yenecek ve yıkacak hiçbir güç yoktur! Hak ve Adalet ilkelerinden ayrılanları da yıkılmaktan kurtaracak hiçbir güç yoktur!'' ifadelerini kullanan Yılmaz, ''Allah'ın değişmez ve değiştirilemez yasalarından olan Hak ve Adalet ilkesi ancak ehliyete, emanete ve meşverete önem veren kadrolarla gerçekleşir!'' vurgusunda bulundu.

İşte Yılmaz'ın söz konusu yazısı:

Hak ve Adalet İlkelerini uygulayan iktidarları yenecek ve yıkacak hiçbir güç yoktur!
Hak ve Adalet ilkelerinden ayrılanları da yıkılmaktan kurtaracak hiçbir güç yoktur!
Allah'ın değişmez ve değiştirilemez yasalarından olan Hak ve Adalet ilkesi ancak ehliyete, emanete ve meşverete önem veren kadrolarla gerçekleşir!

İktidarları uzun ömürlü kılan Hak ve Adaletin tecellisi için acil eylem Planı için olmazsa olmaz tavsiyelerimiz;

-Tamamen sahasında ehil kişilerle oluşan Kollektif aklın istişaresi manasına gelen meşvereti uygulamalıyız!
"..Onlar işlerini aralarında danışarak karara bağlarlar!..(Şura S. 38) " Ayet-i Kerime'si ve
" İstişare eden aldanmaz" Hadis-i Şerif'i gereği Allahımızın emri ve Peygamber (s.a) Efendimizin tatbiki sünnetini mutlaka hayata geçirmeliyiz!

-Irk, Mezheb ve Parti ayırmadan ehil, emin ve sadık olan hasbi bürokratlar ve hasbi bakanlarla yola devam etmeliyiz!Etrafımızdaki ehliyetsiz, liyakatsiz ve sadakatsiz arabozucu hesabi dalkavukların şerrinden mutlaka kurtulmalıyız!
-Halkımızın devasa sorunlarını çözebilmek için Millet Meclisinin tatilini azaltıp devamlı çalışır hale getirmeliyiz! Hususun Menfaati yerine Umumun Menfaati olan yasaların çıkarılmasını sağlamalıyız!
- Devletlerin bekasının ilk şartı olan güçlü aile hedefimizi önleyecek Siyonizm'in ve taşeronu Feminizmin her oyunu bozmalıyız!
Öncelikle, Ahlakımızı dinamitleyen İstanbul Sözleşmesi derhal iptal edilmelidir! Bu sözleşmeyi hazırlayarak İktidarımıza tuzak kuran o dönemde FETÖ hegemonyasının her kesimde

Hissedildiği Aileden Sorumlu Bakanlığımız olmak üzere ilgili ve bu işi kasten planlayan tüm bürokrat ve siyasetçi destekçilerini acilen AK Partiyle olan ilişiklerine son vermeliyiz! Ve bu işin sorumlularını bir an önce "Aileyi ve Devletin bekasına yönelik kasıtlı eylemlerinden dolayı" yargı önüne çıkarmalıyız! Güçlü Erkek ve Güçlü Kadın ancak Güçlü Aileyle gerçekleşir! "Güçlü Aile de Maddi ve Manevi Güçlü bir Devletle gerçekleşir!" gerçeğini asla
unutmamalıyız!

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@