Şevki Yılmaz'dan o olaya çok sert tepki!

İlahiyatçı hatip Şevki Yılmaz Türkiye'nin son günlerde konuştuğu televizon programı ve programda yaşanan iğrenç olaya çok sert tepki gösterdi.

Gündem 28.09.2020 - 13:38 28.09.2020 - 13:38

İlahiyatçı hatip Şevki Yılmaz, geçtiğimiz günlerde ATV'de Esra Erol'un sunumuyla yayınlanan programda yaşanan iğrenç olayı sert bir dille eleştirerek, "Bu ne şerefsizlik! Bu ne mutsuzluk! Vicdansızlık! Bu ne büyük İhanet! Vallahi cihan savaşı, yunan saldırısı ermenin azer işgali bu ihanetin yanında gölgede kalır!"

ÇOCUĞUN BABASI KOMŞUSU MU?

Birkaç gün önce ATV'de Esra Erol'un sunduğu programda  6 aylık hamile kadının bebeğine ait bir DNA testi açıklandı. Söz konusu programda altyazı olarak, “6 aylık bebeğin babası kim? Ferdi mi? Yoksa komşusu Cengiz mi?" ifadesi yer aldı.

ANNE "ELHAMDÜLİLLAH" DEDİ

Programda çocuğun babasından olmadığı ifade edilince bunu duyan hamile anne, "Elhamdülillah" diyerek sevinç gösterilerinde bulundu. Tüm türkiye'nin midesini bulandıran ifadelere vatandaşların tepkisi çığ gibi büyüdü.

ÇOK SERT TEPKİ

Aile kavramını ve mahremiyeti yerle yeksan eden bu olaya en sert tepkiyi verenlerden biri de Rize eski milletvekili ve MİKAV Onursal Başkanı Şevki Yılmaz oldu.

Yılmaz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada çok ağır konuştu, şu ifadeleri kullandı:

"Çıldıracağımmmm Bu ne alçaklık!

Bu ne şerefsizlik!

Bu ne mutsuzluk! Vicdansızlık!

Bu ne Bu ne büyük İhanet!

Vallahi cihan savaşı, yunan saldırısı ermenin azer işgali bu ihanetin

yanında gölgede kalır!

TV'lere ve bu programları yapan ve yaptırtan alçaklara haddini hukuken kim bildirecek! Kim!"

ABDURRAHMAN DİLİPAK DA TEPKİ GÖSTERDİ

Araştırmacı yazar Abdurrahman Dilipak da Twitter hesabından yaptığı açıklamada Şevki Yılmaz'ın açıklamalarını desteklerken "'Yeni normal' dönemde, 'şuyuu vukuundan beter' hadiseler yaşıyoruz. Şevki Yılmaz hocayı da çıldırttılar ya! 'Fe eyne tezhebu' mu diyelim, 'Qua Vadis' mi? Türkçe soralım: Bu gidiş nereye! Aile derneklerinden yeni suç duyuruları geldi mi? Huuuu! duyamıyorum!" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@