Şevki Yılmaz'ın öngörüsü gerçek oldu! Avrupalılar, Türkiye'ye işçi olarak geliyor...

Koronavirüs salgının ardından Avrupa ülkelerinin sağlık sistemi çökerken, Türkiye'nin sağlık sistemi yüzde 60 kapasiteyi geçmeden salgın kontrol altına alındı. Bazı Avrupalılar yaşanan bu gelişmelerle birlikte Türk vatandaşı olmak için harekete geçti. Yaşanan bu gelişmenin ardından Rize eski milletvekili Şevki Yılmaz'ın 2023'ten sonra Avrupalılar yaşamak ve çalışmak için Türkiye'ye gelecek öngörüsü akıllara geldi.

Dosya 16.05.2020 - 16:17 16.05.2020 - 16:17

Çin'de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan milyonlarca insanı hastalandıran yüzbinlerce insanı öldüren koronavirüs salgını en çok Avrupa ülkelerini ve ABD'yi derinden sarstı. Bu sarsıntıyla birlikte Avrupa ülkeleri vatandaşlarının ülkelerine olan güveni olumsuz yönde etkilenirken, salgından başarılı bir şekilde çıkan ülkelere vatandaşlık talebinde bulunmaya başladıkları görüldü.

AVRUPA İLE TÜRKİYE ARASINDAKİ ROLLER DEĞİŞİYOR

Dünyada koronavirüs salgınını en iyi şekilde yöneten ülkelerin başında gelen Türkiye, hiçbir vatandaşını mağdur etmeden, ücretsiz bir şekilde bakarak adeta tüm dünyaya sosyal devlet dersi vermişti. Türkiye'nin yüzde 60 kapasitenin üstünde doluluk yaşamadan salgını kontrol altına alması, Avrupalıların Türkiye'ye olan ilgisini arttırdı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Avrupalılardan Türkiye'ye yapılan vatandaşlık başvurusunda bir artış gözlenmeye başladı. Böylece bir dönem Avrupa'ya işçi göçü veren Türkiye göç almaya başladı.

ŞEVKİ YILMAZ: "AVRUPALILAR 2023'TEN SONRA TÜRKİYE'YE İŞÇİ OLARAK GELECEK!"

Herkesin dikkatini çeken bu gelişmeyle ilgili daha önce Rize eski milletvekili Şevki Yılmaz bir çok kez açıklamalarda bulunmuştu. Yılmaz, ''Türkiye'nin hızını kesmeyip, hızına hız katarsak, şahsi menfaatlerimizi ön plana çıkarmazsak, hasbilerin yanında yer alırsak. Rize'ye Avrupalıların işçi geleceğini göreceksiniz.'' ifadelerini kullanmıştı. Ve yine bir açıklamasında ''Eğer Türkiye'nin trendini durdurmazlarsa, bu ekonomik yükseliş Türkiye'de devam ederse, 2023'den sonra Avrupalıların Türkiye'de işçi olacağını görecekler. Bunu hiçbir güç önleyemez, biliyorlar.'' vurgusunda bulunmuştu. Akittv Milli Diriliş programında da bir çok kez bu öngörüsünü ifade eden Yılmaz bir kez daha haklı çıktı.

Avrupalılar Türk vatandaşı olmak için başvurulara başladı!

HaberVakti

Yorumlar